Zaloguj
Reklama

Daj WŁOS! - pomóż osobom, które straciły włosy po chemioterapii

Chemioterapia
Fot. medforum
Chemioterapia
(0)

Fundacja Rak'n'Roll wprowadziła jakiś czas temu akcję - Daj włos! - polegającą na tym, że każdy kto ma co najmniej 25 cm „zbędnych” włosów może przyczynić się do pomocy potrzebującym. Wielu pacjentów po chemioterapii traci włosy. Koszt peruki to zazwyczaj kilkaset złotych. Przyłączając się do akcji pomagamy innym. Wystarczy oddać włosy na perukę, a fundacja zadba o to, by potrzebujący dostali nowe włosy za darmo. Pomocy udziela się głównie kobietom oraz dziewczynkom.

Reklama

Pamiętajmy, że w Polsce bardzo dużo dzieci choruje na nowotwory. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Wzruszające jest wręcz obserwowanie jej zasięgu oraz ilości osób, które już do tej pory pomogły.

Bardzo dużo małych dziewczynek z włosami sięgającymi za pas decyduje się na totalną zmianę wizerunku i oddanie pasemek włosów potrzebującym. Fundacja informuje, że do stworzenia peruki potrzeba włosów od kilku osób. Wiele salonów fryzjerskich podjęło współpracę z fundacją. Można się w nich bezpłatnie obciąć i otrzymać nową fryzurę.
Obcina się co najmniej 25 cm włosów, które wcześniej są umyte tylko szamponem bez odżywki, wysuszone a następnie zaplecione w warkocze. Następnie wysyła się je do fundacji. Oni łączą włosy do siebie podobne kolorystycznie „ w pary” i wysyłają do firmy produkującej peruki. Finalnie kobiety i dziewczynki po chemioterapii, które straciły włosy otrzymują bezpłatną perukę.

Obserwując zachowanie Polek czuje się dumę, że tak wiele dziewczyn i kobiet decyduje się na pomoc innym bardziej potrzebującym. Przy okazji można zauważyć wiele ciekawych metamorfoz, gdzie kobiety same odkrywają, że czują się o wiele lepiej w nowych fryzurach. Na stronie Fundacji są wykazane salony fryzjerskie, które biorą udział w akcji. Co ciekawe, swoje włosy oddało także wielu panów!

Więcej o akcji Daj Włos! Przeczytacie na stronie Fundacji Rak'n'Roll.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze