Zaloguj
Reklama

Dzień Kobiet z cytologią

Autorzy: Anna Sergiel-Antosiewicz, Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie
Badanie cytologiczne
Fot. panthermedia
Badanie cytologiczne
(0)

W tym wyjątkowym dniu warto zrobić coś naprawdę wartościowego dla siebie. Życzenia i kwiaty to dobra opcja, aczkolwiek żeby się nimi cieszyć, panie muszą być zdrowe.

Reklama

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie zaprasza wszystkie kobiety bez żadnych ograniczeń wiekowych na Dzień Kobiet z cytologią. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia i realizowana w 8 warszawskich placówkach medycznych (m.in. w Szpitalu Klinicznym im. Anny Mazowieckiej, Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii czy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim) w dniach 5-9 marca. Ma ona na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zadbania o własne zdrowie i wykonania bezpłatnych badań cytologicznych chroniących przed rakiem szyjki macicy. Na badanie można umówić się telefonicznie na wyznaczoną godzinę (kontakt do Przychodni: 22 45 12 600) bądź mailowo: ([email protected]). Można też odwiedzić placówkę bezpośrednio.
Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym w dniach 5-9 marca, w godzinach: 14:00-18:00.

Tylko regularne (raz w roku) badania ginekologiczne i cytologiczne chronią kobietę przed rakiem szyjki macicy. Jeżeli kobieta bada się regularnie, może być pewna, że nie przeoczy niepokojących zmian.

Objawy raka szyjki macicy są dyskretne i mało specyficzne, można do nich zaliczyć m.in. :

Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przednowotworowe, które można wykryć właśnie podczas cytologii. Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest prawie zawsze chorobą wyleczalną.

 

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze