Zaloguj
Reklama

Forum Ginekologiczne i Radio EM – wspólnie na rzecz programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Autorzy: Dr Paweł Juraszek
Forum Ginekologiczne i Radio EM – wspólnie na rzecz programu profilaktyki raka szyjki macicy.
Fot. ojoimages
(5)

Wiele ostatnio mówi się w prasie, radiu i telewizji  na temat profilaktyki  raka szyjki macicy. Panie coraz częściej słyszą o badaniach cytologicznych, o wirusie HPV, będącym jedną z głównych przyczyn raka, oraz o szczepionce, która jest od  niedawna dostępna w Polsce.

Reklama

W czwartek 20 września bieżącego roku o godzinie 10.00 w Radiu EM przedstawiciel Forum Ginekologicznego dr Paweł Juraszek (na stałe zatrudniony w Klinice Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu kierowanej przez Prof. Anitę Olejek) uczestniczył w audycji dotyczącej  właśnie raka szyjki macicy.

Mówiliśmy, o niestety nadal przerażających statystykach zachorowalności i umieralności wśród kobiet w naszym kraju. Staraliśmy się także przedstawić przyczyny takiego stanu oraz przybliżyć wszystkim słuchaczom znaczenie przesiewowych badań cytologicznych oraz szczepień przeciwko wirusom HPV.

Audycja oraz jej temat okazał się bardzo ciekawy. Niewątpliwie jeszcze raz przekonaliśmy się o wielkiej potrzebie dyskusji na temat raka szyjki macicy. Główna część pytań z którymi słuchacze dzwonili do studia w czasie audycji dotyczyła szczepionki przeciwko wirusowi HPV, a co za tym idzie przeciwko rakowi szyjki macicy.

Mamy nadzieję nawiązać stałą współpracę z Radiem EM gdzie na jego antenie będziemy poruszać ciekawe tematy z zakresy ginekologii i położnictwa . Problem szczepionki przeciwko wirusowi HPV z uwzględnieniem wszystkich pytań które padły podczas audycji przedstawimy szeroko w najbliższym czasie na naszym forum.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Forum Ginekologiczne, Radio EM.

Adres www źródła:

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze