Zaloguj
Reklama

Ginekologia estetyczna

Szpital
Fot. Pantherstock
Szpital
(0)

Ginekologia estetyczna jest dziedziną medycyny estetycznej, która pomaga walczyć z niedoskonałościami stref intymnych, wynikających z procesu starzenia się skóry, przebytych porodów czy problemów zdrowotnych. W obszarze swojego działania oferuje, między innymi, takie zabiegi jak rewitalizacja okolic intymnych czy laserowe obkurczanie pochwy.

Reklama

Ginekologia estetyczna jest działem medycyny estetycznej, która pomaga walczyć z niedoskonałościami stref intymnych. Wiele tego typu problemów, zaniża samoocenę kobiety, powodując u niej dyskomfort i brak poczucia pewności siebie w sytuacjach intymnych.

Jednak nie tylko poprawa wyglądu sfer intymnych jest celem ginekologii estetycznej, ale również proponuje ona zabiegi, które mogą być skuteczną terapią, na przykład w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Podobnie jak cała nasza skóra, obszar intymny również podlega zmianom, jakie zachodzą z wiekiem, jednak nie bez znaczenia pozostaje wygląd tych okolic po urodzeniu dziecka.  

Zabiegi jakie proponuje ginekologia estetyczna, to na przykład, zabieg laserowego obkurczania pochwy, rewitalizacja warg sromowych przy użyciu kwasu hialuronowego czy zastosowanie wypełniaczy. [1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] „Ginekologia estetyczna" M. Rogala [w]: „Ekspert. Anti- Aging” Magazyn dla klientów gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, spa i wellness, zima 2012/13 (nr 35)

Reklama
(0)
Komentarze