Zaloguj
Reklama

Ginekologia estetyczna

Autorzy: Paulina Raczyńska
Badanie w gabinecie ginekologicznym
Fot. panthermedia
Badanie w gabinecie ginekologicznym
(0)

Medycyna estetyczna zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Popularnością cieszą się także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, których na rynku dostępnych jest wiele. Często pacjentki nie zdają sobie sprawy, że kompleksy, z którymi borykają się od lat, mogą zostać zażegnane podczas jednej wizyty w gabinecie lekarskim. Poniżej parę informacji o zabiegach dostępnych w gabinetach ginekologicznych.

Reklama

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest labioplastyka, czyli chirurgiczna korekcja wielkości, kształtu czy symetrii warg sromowych większych lub mniejszych. Zabieg jest małoinwazyjny, a pełna rekonwalescencja trwa kilka tygodni. Polecany szczególnie pacjentkom, które z powodu przerośniętych warg sromowych mniejszych cierpią na częste infekcje, suchość pochwy czy ból podczas stosunku. 

Niektóre pacjentki cierpią na zupełnie odwrotny problem – zanik, bądź naturalnie niewielkie wargi sromowe. Takim pacjentkom warto zaproponować rewitalizację i wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem autologicznym. 

Kolejnym zabiegiem jest hymenoplastyka – rekonstrukcja błony dziewiczej, którą formuje się z błony śluzowej ściany pochwy. Powody wykonania tego zabiegu są skrajnie różne: od religijno- kulturowych, przez wrodzony brak błony dziewiczej, po zwyczajną chęć sprawienia przyjemności partnerowi.

W gabinetach wizytują również pacjentki, których błona dziewicza jest przerośnięta i uniemożliwia podjęcie współżycia. Wykonuje się wtedy hymenotomię czyli nacięcie błony dziewiczej.

Kobietom, które nie czerpią pełnej satysfakcji z penetracji i nie osiągają orgazmu pochwowego, pomóc może tzw. G-shot czyli augmentacja punktu G przy użyciu preparatu kwasu hialuronowego lub tłuszczu autologicznego. 

Ważne, by zabiegi te wykonywać jedynie u specjalistów posiadających do nich odpowiednie kwalifikacje

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze