Zaloguj
Reklama

Indukowanie porodu może nieść ze sobą ryzyko - dowodzą najnowsze wyniki badań naukowców z Saint Louis University.

Indukowanie porodu może nieść ze sobą ryzyko - dowodzą najnowsze wyniki badań naukowców z Saint Louis University.
Fot. ojoimages
(5)

Maj 2006- kobiety, u których wywołuje się poród lub, którym podaje się leki mające spowodować wystąpienie skurczy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia zapalenia błon płodowych- infekcji łożyska i płynu owodniowego- donoszą naukowcy z Saint Louis University.

Reklama

Jednym z autorów pracy jest Elisabeth Erekson, lekarz rezydent z dziedziny położnictwa, ginekologii i zdrowia kobiet. Odradza ona podejmowania prób przyśpieszenia porodu w momencie, kiedy pacjentka jest już zmęczona długim czekaniem na rozwiązanie.

„Wywoływanie porodu nie jest łagodnym procesem i jest związane z wieloma czynnikami ryzyka jak np. infekcji wewnątrzmacicznych. Kobiety, które dobrowolnie bez wskazań ze strony lekarza, tylko z powodu zmęczenia czekaniem na poród podejmują decyzję o indukowaniu porodu powinny dokładnie ją rozważyć i być świadome ryzyka, jakie towarzyszy takiemu zabiegowi” - twierdzi dr Erekson.

Zapalenie błon płodowych może prowadzić do ciężkich infekcji w organizmie noworodka jak i matki łącznie z ryzykiem wystąpienia posocznicy, nieprawidłowych krwawień, czy też ryzyka wystąpienia niepłodności w późniejszym okresie.

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek (Konsultant Wojewódzki z Zakresu Położnictwa i Ginekologii - woj. śląskie). Dr n. med. Piotr Bodzek.

Źródło tekstu:

  • Saint Louis University, USA

Reklama
(5)
Komentarze