Zaloguj
Reklama

Niezastąpiona rola ojca we wczesnym rozwoju noworodka i niemowlęcia.

Autorzy: mgr Magdalena Szumska-Kostrzewska
Niezastąpiona rola ojca we wczesnym rozwoju noworodka i niemowlęcia.
Fot. ojoimages
(5)

Organizacja Fathers Direct opublikowała przewodnik, w którym podkreśla się ważność angażowania do czynności macierzyńskich ojców noworodków, z korzyścią dla dziecka, matki i samych ojców.

Reklama

W poradniku zawarto wiele wskazówek i praktycznych porad dotyczących efektywnego angażowania ojców do porodu. Dziś 88 % ojców uczestniczy przy narodzinach swoich dzieci, czyli ponad osiem razy więcej niż 30 lat temu.

Pisząc poradnik opierano się na doświadczenia położnych i innych fachowców pracujących z ojcami, zawarto w nim również wiele wskazówek i sugestii.

W poradniku można znaleźć:

  • do jakich czynności można efektywnie zaangażować ojców wliczając tu również bardzo młodych tatusiów i panów o wybuchowym charakterze
  • w jaki sposób szczegółowa praca z ojcami może przyczynić się do polepszenia zdrowia matki i dziecka
  • jak wczesne zaangażowanie do przygotowania się do ojcostwa może ukształtować późniejszą postawę rodzicielską ojca

Duncan Fisher  (dyrektor naczelny Father Direct) twierdzi, iż ojcowie zawsze mieli bardzo ważny wpływ na życie swoich dzieci, raz lepszy raz gorszy. Obecnie są oni bardziej angażowani przez okres ciąży, przy narodzinach i wychowywaniu dzieci.

Father Direct jest centrum informacji dotyczących ojcostwa. Organizacja ta służy pomocą pracodawcom, ośrodkom rodzinnym i samym rodzinom. Myślą przewodnią organizacji jest zapewnienie wszystkim dzieciom solidnych i pozytywnych relacji z ich ojcami, popieranie rodzicielstwa opierającego się o współpracę obojga rodziców i zapewnianiu odpowiedniej roli mężczyzn w opiece nad dziećmi.

Przewodnik w języku angielskim "Including New Fathers" w cenie £4.95 można zamówić dzwoniąc 0845 634 1328 lub wysyłając maila [email protected]

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek (Konsultant Wojewódzki z Zakresu Położnictwa i Ginekologii - woj. śląskie). Dr n. med. Piotr Bodzek.

Reklama
(5)
Komentarze