Zaloguj
Reklama

O HIV na Uniwersytetach Trzeciego Wieku

Autorzy: Informacja prasowa: Pozytywnie Otwarci
Dojrzała kobieta
Fot. Ojoimages
Dojrzała kobieta
(0)

Ponad 400 osób weźmie udział w zajęciach na temat HIV rozpoczynających się właśnie na dziesięciu warszawskich Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Reklama

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy zapozna się z informacjami o profilaktyce i leczeniu wirusa, które pojawią się równocześnie w pismach i na portalach internetowych dla seniorów. Szeroko zakrojona kampania edukacyjna o HIV skierowana do tej grupy wiekowej potrwa do końca grudnia. Warsztaty poprowadzą certyfikowani przez Krajowe Centrum ds. AIDS edukatorzy Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy.

Kampania finansowana jest z grantu otrzymanego przez Zjednoczenie w konkursie Pozytywnie Otwarci. Eksperci Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy przygotowali specjalny program uwzględniający potrzeby osób dojrzałych. Zajęcia na Uniwersytetach Trzeciego Wieku będą podzielone na dwa bloki. Pierwszy ma na celu dostarczenie informacji o tym, jak atakuje HIV, jak przebiega zakażenie i jakie są jego skutki. W ramach drugiego przewidywane są warsztaty o rozpoznawaniu i unikaniu ryzykownych zachowań seksualnych, a także o testowaniu się w kierunku HIV.

Osoby, które nie będą mogły skorzystać z oferty Uniwersytetów Trzeciego Wieku otrzymają te informacje poprzez media. Powstanie także ulotka edukacyjno-informacyjna skierowana do tej grupy odbiorców.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze