Zaloguj
Reklama

Opieka poporodowa w oczach pacjentek

Autorzy: Brown SJ et al.
Opieka poporodowa w oczach pacjentek
Fot. ojoimages
(0)

Przeprowadzono ankietę wśród pacjentek z jednego z Australijskich szpitali na temat opieki poporodowej personelu tamtejszego szpitala.

Reklama

Ankietę rozesłano po 6 miesiącach od porodu do 1616 kobiet, które rodziły w tamtejszym szpitalu. Spośród wszystkich uczestniczek ponad 50 % wypowiedziało się, że opieka poporodowa była ”bardzo dobra”. Wśród wypowiedzi dotyczącej personelu wiele kobiet stwierdziło, że położne były bardzo ”zabiegane i zbyt zajęte”, lekarze byli ”mało wrażliwi” i nie zawsze ”wyrozumiali”. Wiele kobiet twierdziło też, że nie otrzymało wystarczających   informacji dotyczących pielęgnacji i karmienia noworodka w związku w wypisaniem do domu. Gorsze wypowiedzi były wśród kobiet, które w szpitalu pozostawały tylko 1-2 dni i nie znały żadnej położnej ani lekarza.

Wnioskami z powyższej ankiety może być fakt, że kobiety gorzej oceniają opiekę poporodową niż tą, w czasie ciąży i porodu. Powinno to wzbudzić większe zainteresowanie pacjentem wśród personelu wszystkich szpitali.

 A jak sytuacja przedstawia się w polskich szpitalach?? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum dyskusyjnym.

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek (Konsultant Wojewódzki z Zakresu Położnictwa i Ginekologii - woj. śląskie). Dr n. med. Piotr Bodzek.

Źródło tekstu:

  • Midwifery. 2005 Jun; 21(2): 109-26

Reklama
(0)
Komentarze