Zaloguj
Reklama

Poród w 37 tygodniu najkorzystniejszy dla bliźniąt

Autorzy: Anna Pyka
Wizyta u ginekologa
Fot. ojoimages
Wizyta u ginekologa
(1)

Naukowcy z Uniwersytetu Adelaide twierdzą, że kobiety w ciąży bliźniaczej, powinny zdecydować się rodzić w 37 tygodniu. Zdaniem badaczy, jest to najkorzystniejszy moment dla bliźniaczych noworodków.

Reklama

Wyniki oparte są o największe na świecie badania, dotyczące harmonogramu urodzeń wśród kobiet w nieskomplikowanej ciąży bliźniaczej.

Naukowcy odkryli, że dzieci urodzone w okolicach 37 tygodnia, miały znacznie niższe ryzyko zbyt niskiej wagi urodzeniowej niż dzieci, które urodziły się w 38 tygodniu lub później. Spowolnione tempo wzrostu, to jedno z głównych zagrożeń, dotyczących ciąży bliźniaczej. Z kolei niska masa urodzeniowa może wiązać się z dalszymi problemami zdrowotnymi w późniejszym życiu.

W trosce o zdrowie bliźniaczych noworodków, naukowcy podjęli starania w wyznaczeniu optymalnego terminu porodu. Badacze mają nadzieję, że wyniki ich badań wpłyną na decyzję o terminie porodu kobiet w nieskomplikowanej ciąży bliźniaczej, a tym samym przyczynią się do poprawy jakości zdrowia i życia dzieci przychodzących na świat.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • University of Adelaide (13.06.2012)

Kategorie ICD:


Reklama
(1)
Komentarze