Zaloguj
Reklama

Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie intymne”

Autorzy: Medical Media Solutions
Kampania Zdrowie intymne
Fot. Medical Media Solutions
Kampania Zdrowie intymne
(0)

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią edukacyjnej „Zdrowie intymne” wydawnictwa Medical Media Solutions, której jesteśmy Partnerem.

Reklama

Specjalnie dla naszych czytelników publikacja „Zdrowie intymne”, która ukazała się 11 lipca wraz z gazetą „Nasze Miasto” oraz na dbajozdrowie.info.

Publikację otwiera wywiad z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem – Konsultantem Krajowym ds. Seksuologii, który wyjaśnia jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa seksualność. Profesor omawia zaburzenia z którymi spotyka się najczęściej w swojej praktyce, w szczególności wyjaśnia czym są zaburzenia erekcji u mężczyzn i jak można je skutecznie leczyć.

Aktywność seksualna wiąże się z licznymi zagrożeniami. Wśród nich są m.in. kłykciny kończyste (tzw. brodawki płciowe), które stanowią jedne z najczęstszych rozpoznań stawianych przez lekarzy zajmujących się zakaźnymi chorobami narządów moczowo-płciowych. O skali problemu i możliwościach leczenia w warunkach domowych rozmawiamy z prof. Sławomirem Majewskim – Kierownikiem Kliniki Dermatologii i Wenerologii WUM. W edukacyjnym artykule Igora Grzesiaka – Członka Zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, przypominamy jak ważna w wakacje jest profilaktyka zakażeń HIV, jakie są drogi zakażenia oraz jak i gdzie możemy wykonać odpowiednie badania.

W tej edycji kampanii najwięcej miejsca poświęcamy nowotworom kobiecym. O raku jajnika i raku szyjki macicy mówi się coraz częściej. Oba nowotwory są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet w Polsce. Każdego roku z ich powodu umiera w naszym kraju ponad 4 tysiące kobiet. Jednak wciąż w społeczeństwie pokutują liczne błędne przekonania na ich temat. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr n. med. Agnieszką Gąsowska-Bodnar - specjalistą ginekologii onkologicznej z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, która przybliża możliwości profilaktyki i leczenia. Ida Karpińska – Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, która sama wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, tłumaczy dlaczego kobiety chore na nowotwory ginekologiczne tak bardzo potrzebują odpowiedniego wsparcia i w jaki sposób mogą odzyskać wiarę w pokonanie raka.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Korą, która jest jedną z najbardziej znanych polskich gwiazd. W ostatnim czasie przeżyła trudne chwile związane z walką z rakiem jajnika, jednakże obecnie żyje tak jak zawsze chciała i realizuje się na wielu nowych polach. Niedawno ukazała się książka jej męża – Kamila Sipowicza pt. „Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt”, do której Kora stworzyła ilustracje. Jak sama wskazuje, książka jest napisana lekkim, dowcipnym stylem oraz jest świetną pozycją na wakacje, a po jej przeczytaniu zapewne wiele osób zdecyduje się na przygarnięcie zwierzęcia.

Z rakiem piersi zmaga się wiele kobiet w Polsce. O skali problemu, właściwej diagnostyce i o tym, jak walczyć o życie rozmawiamy z Elżbietą Kozik – Prezes organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Nowotwory piersi i narządów rodnych stanowią niemal połowę wszystkich zachorowań na raka wśród kobiet. Wysoka umieralność spowodowana jest niską wykrywalnością choroby we wczesnym stadium - 70% chorych trafia do onkologa, gdy nowotwór jest już zaawansowany. Dla wczesnego wykrycia nowotworu kluczowe znaczenie ma profilaktyka, a badanie genetyczne to jeden z bardzo ważnych jej elementów - mówi Magdalena Sikora, genetyk.

Ważną kwestią kampanii jest również zyskująca na popularności ginekologia estetyczna. Dzięki zastosowaniu nowych i małoinwazyjnych metod terapeutycznych lekarze mogą poprawić komfort życia związany z nieprawidłowym wyglądem, ale co ważniejsze również z nieprawidłową funkcją okolic intymnych. O najpopularniejszych metodach rozmawiamy z dr. med. Leszkiem Juszczykiem - Kierownikiem Oddziałów Położnictwa oraz Ginekologii i Patologii Ciąży Szpitala UJASTEK, Konsultantem Merytorycznym Szpitala TOPMED. Polecamy również edukacyjny artykuł dotyczący leczenia niepłodności, w którym dr n. med. Tomasz Rokicki – specjalista ginekolog - położnik, dyrektor medyczny klinik leczenia niepłodności InviMed, przestrzega, że gdy starania o dziecko trwają dłużej niż rok to trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i wykonać badania, które pomogą ustalić przyczynę problemu.

 Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować i być praktycznym poradnikiem, który będzie dostarczał rzetelnych informacji na temat zdrowia intymnego.

Patronem medialnym jest serwis ForumGinekologiczne.pl

Zapraszamy do lektury online.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze