Zaloguj
Reklama

Szybkie testy na HIV dostępne bezpłatnie w Warszawie

Autorzy: Informacja prasowa: Biuro Prasowe Program Pozytywnie Otwarci
Badanie krwi
Fot. ojoimages
Badanie krwi
(5)

Osoby, które zrobią szybki test na HIV, wynik poznają już po 30 minutach. Znacznie skróci się okres stresującego oczekiwania,  zniechęcający do testowania się. 

Reklama

Warszawa, 01.08.2013 r. – Już od dziś, w każdy czwartek, w prowadzonym przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy, punkcie konsultacyjno-diagnostycznym przy ul. Jagiellońskiej 34 w Warszawie, będzie można zrobić tzw. szybki test na HIV. Wynik otrzymuje się zaledwie po 30 minutach od zrobienia badania. Takie ułatwienie jest szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, kiedy ludzie mają większą skłonność do podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych. Akcja edukacyjna promująca korzystanie z szybkich testów, organizowana jest we współpracy z programem Pozytywnie Otwarci.


Szybkie testy VIKIA HIV 1/2 pozwalają na przekazanie wyniku testującej się osobie już po pół godzinie, gdy zazwyczaj trwa to dzień, a czasem nawet kilka dni. W PKD przy Jagiellońskiej będzie można zrobić takie testy w czwartki między godziną 16.30 a 18.00 i odebrać wynik najpóźniej o 18.30. Krew pobierana jest przez pielęgniarkę, a za interpretację wyniku odpowiada profesjonalny diagnosta. Dzięki tak krótkiemu czasowi oczekiwania, do minimum ograniczany jest stres związany z testowaniem się, który odstręczał dotąd wiele osób od robienia badań w kierunku HIV. Należy jednak pamiętać, że szybkie testy nie dają całkowitej pewności co do wyniku.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze