Taki mały korzonek, a zadowala kobiety

Korzeń maki zawiera wiele witamin: A, Bt, B2, B6, C, E, a także sole mineralne: wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan, potas.
Jest substancją, która działając stymulująco na przysadkę, normalizuje produkcję i działanie estrogenu. Stąd też jest zalecana w wielu schorzeniach ginekologicznych: w zespole policystycznych jajników, nieregularnej menstruacji, nieregularnej owulacji, bólach miesiączkowych, zespole napięcia przedmiesiączkowego i innych schorzeniach o podłożu zaburzeń hormonalnych. Wyciąg z korzenia maki jest traktowany jako alternatywa hormonalnej terapii zastępczej w okresie klimakterium i menopauzy, gdzie stosowanie syntetycznych preparatów hormonalnych spotyka się z krytyką i jest przedmiotem sporów lekarzy ginekologów i endokrynologów. Maka oddziałując na przysadkę, także ma ogromny udział w zapewnieniu właściwego poziomu progesteronu i zapobiega niedoborom luteiny.
Maka jest rośliną bezpieczną, ekstrakt można stosować nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie, nie ma obawy przedawkowania, nie stwierdzono skutków ubocznych. Maka kryje w sobie niezgłębione pokłady zdrowia, a także seksualnej mocy - pobudza popęd płciowy, stąd też znalazł się na liście afrodyzjaków.
Z uwagi na bogactwo minerałów i witamin korzonek maki znalazł się także w składzie suplementu diety, rekomendowanego kobietom planującym potomstwo i wspomagającym swoją płodność - Pro Conceptio FEMINA.
Maka stanowi także źródło wartościowych składników odżywczych dla skóry. Korzonek maki doceniony został także przez kosmetologów, znalazł swoje zastosowanie w preparatach dermatologicznych. Dzięki bogactwu protein i mikroelementów, odżywia oraz pielęgnuje skórę, utrzymując optymalne jej nawilżenie. Znajdujące się w mace nienasycone kwasy tłuszczowe ułatwiają wchłanianie witamin i składników odżywczych.
Piśmiennictwo
- Tagi:
- rodzina,
- płodność,
- ciąża,
- niepłodność