Zaloguj
Reklama

XXIX Kongres PTG zakończony.

Autorzy: Dr n. med. Piotr Bodzek
XXIX Kongres PTG zakończony.
Fot. iStock
(0)

W dniach 27-30 grudnia 2004 odbył się w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, XXIX Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Reklama

Ten największy Kongres odbywający się w naszym kraju odbywa się co 3 lata. Tegoroczny kończył owocną, 3 letnią kadencję Prezesa PTG Pana Prof. dr hab. Marka Spaczyńskiego.

W Konferencji wzięło udział około 3000 lekarzy ginekologów, położników i neonatologów z całego kraju oraz gości zagranicznych.

W trakcie trwania Konferencji (27 września) odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz wybory prezesa-elekta PTG na lata 2010-2012, którym został Prof. dr hab. Ryszard Poręba, znakomity ginekolog-położnik ze Śląskiej Akademii Medycznej.

Część naukowa Konferencji rozpoczęła się dnia 28 września i obejmowała szereg ciekawych sesji i wykładów, odbywających się równocześnie nawet na 6 salach wykładowych. Tematyka naukowa Kongresu obejmowała wszystkie najistotniejsze zagadnienia onkologii ginekologicznej, medycyny matczyno-płodowej, endokrynologii, niepłodności i innych zagadnień ważnych w codziennej praktyce lekarzy ginekologów.
W czasie konferencji odbyły się również sesje plakatowe z zakresu wszystkich dziedzin położnictwa i ginekologii, na których przedstawiono kilkaset badawczych i poglądowych prac naukowych.

Obok Sal Konferencyjnych stoiska wystawiały firmy farmaceutyczne oraz produkujące sprzęt medyczny. Jednym z wystawców była Grupa Medforum prezentując portale medyczne, w szczególności portal ForumGinekologiczne.pl. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród uczestników kongresu.

W części towarzyskiej Kongresu goście bawili się przy występach Maryli Rodowicz oraz Jose Torres z zespołem Salsa Tropicale.

Kolejny, jubileuszowy, XXX Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego odbędzie się już za 3 lata w Lublinie i na pewno także stanie się najbardziej istotnym forum najnowszych trendów oraz postępów w zakresie tak dynamicznie rozwijających się dziedzin jak ginekologia i perinatologia.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Forum Ginekologiczne

Reklama
(0)
Komentarze