Zaloguj
Reklama

IMSI – nowa procedura in vitro już w Polsce.

Autorzy: Marcin Świerc
IMSI – nowa procedura in vitro już w Polsce.
Fot. ojoimages
(0)

Informacja o nowej procedurze zapłodnienia pozaustrojowego IMSI zastosowanej po raz pierwszy w Klinice Leczenia Niepłodności Provita w Katowicach.

Reklama

 

PROVITA jest specjalistycznym ośrodkiem zajmującym się leczeniem niepłodności z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik wspomagania rozrodu (IN VITRO; IMSI, ICSI). W październiku tego roku klinika Provita jako pierwsza w kraju zastosował najnowszą metodę in vitro – IMSI.

 

Większa skuteczność, mniejsza liczba poronień.
Tradycyjne metody in vitro cechuje dosyć duży odsetek nieprawidłowych implantacji i poronień. Jest wiele przyczyn odpowiedzialnych za te zjawiska. Jedną z nich jest "słabość" materiału genetycznego plemnika zapładniającego komórkę jajową. W tradycyjnej procedurze ICSI, ze względu na zbyt małe powiększenia, nie ma możliwości uwidocznienia jądra plemnika. Może to doprowadzić do zapłodnienia komórki jajowej, plemnikiem o nieprawidłowym jądrze, z uszkodzonym materiałem genetycznym.
Zastosowanie IMSI zwiększa również szanse w sytuacji, gdy odpowiedź jajników na stymulację była niezadowalająca. Mała ilości oocytów uzyskanych podczas takiej procedury stwarza ryzyko, że część z nich może zostać zapłodniona nieprawidłowymi plemnikami. Metoda IMSI poprzez możliwość wybierania najlepszych plemników poprawia szansę na uzyskanie prawidłowych zarodków, a przez to szansę na ciążę.


Zobacz to czego nie widzą inni.
Zobacz na czym polega różnica w obrazie uzyskiwanym podczas procedury ICSI i IMSI. Po lewej stronie widzisz plemniki w powiększeniu stosowanym w tradycyjnej metodzie ICSI (powiększenie 400 razy), po prawej ten sam plemnik widoczny w powiększeniu 6 000 razy.
 
 
Dzięki tak dużemu powiększeniu stosowanemu w nowej metodzie IMSI, możemy dokładnie ocenić strukturę morfologiczną plemnika i wybrać z nasienia tylko ten o idealnej budowie.
 

Procedura IMSI wdrożona i stosowana w innych klinikach na świecie, pozwoliła na osiągniecie 55% skuteczności liczonej wskaźnikiem ciąż klinicznych. Odsetek poronień jest istotnie mniejszy w porównaniu z tradycyjną metodą ICSI.

Szczegółowe informacje wraz z wykaz  publikacji medycznych są dostępne na stronie:

http://www.klinikanieplodnosci.pl/imsi

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Źródło informacji: Klinika Provita

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze