Zaloguj
Reklama

Koszula do porodu

Koszula do porodu
Fot. shutterstock
(0)

Czas oczekiwania na poród to również moment, kiedy przyszłe mamy zastanawiają się nad wyposażeniem swojej szpitalnej torby. Jednym z bardzo ważnych elementów garderoby jest koszula do porodu.

Reklama

Jaka koszula do porodu?

Koszula do porodu – wbrew pozorom – to nie jest błaha rzecz. Komfort i wygoda rodzącej są bardzo ważne, stąd naprawdę istotne jest dobranie odpowiedniej koszuli. Wybierając koszulę do porodu, warto przeanalizować, o jakiej porze roku będzie odbywał się poród – czy to będzie upalne lato, czy może zimowe miesiące, kiedy również w szpitalu może być po prostu chłodniej. Drugim, istotnym elementem jest rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest koszula – warto zaopatrzeć się w koszulę wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Delikatne, naturalne materiały nie podrażniają skóry, przez co ograniczamy do minimum potencjalne wystąpienie irytujących podrażnień. Koszula powinna być luźna – im ciaśniejsza, tym trudniej przybrać wygodną pozycję a w trakcie porodu, jest to niezwykle ważne. Pamiętajmy, że koszula powinna umożliwiać łatwy dostęp do brzucha i dróg rodnych – nie sprawdzą się więc tu tiule, kokardy, koronki, cekiny czy inne ozdoby, które w trakcie akcji porodowej będą przeszkadzać. Koszula do porodu powinna łatwo się rozpinać/zdejmować. Należy przy tym zaopatrzeć się w więcej niż jedną koszulę – w torbie zabieranej do szpitala warto, by znalazły się minimum dwie koszule. W trakcie porodu koszula z pewnością ulegnie przepoceniu i zabrudzeniu, co nie będzie zwiększało komfortu jej noszenia. Poza nią do porodu warto również zabrać ze sobą szlafrok – pozwoli na zachowanie nieco większej prywatności i intymności.

Koszula do porodu – gdzie kupić?

Gdzie najlepiej kupić koszulę do porodu? Wszystko tak na prawdę zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Koszule można kupić zarówno w sklepach dedykowanych dzieciom (gdzie znajdziemy również ubranka dziecięce, wózki, łóżeczka czy butelki), ale również w specjalnych sklepach dla ciężarnych. Koszulę do porodu z pewnością uda nam się kupić również w sklepie z bielizną – bawełniane, wygodne i luźne koszule nocne z pewnością znajdują się tamtejszym asortymencie. Z pomocą przychodzą również sklepy internetowe oferujące duży wybór koszul do porodu.

Koszula do porodu – jaką wybrać?

Wybierając koszulę do porodu, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Koszule wykonane ze sztucznych materiałów nie przepuszczają ciepła, przez co łatwiej się w nich spocić. Warto zwrócić uwagę, czy koszula jest rozpinana – jeśli tak, to czy do jej rozpięcia trzeba dużo czasu (np. ze względu na dużą ilość małych guziczków), czy zajmie to chwilę (jak w przypadku zatrzasków). Zwróćmy również uwagę na to, aby zakupioną koszulę do porodu wyprać przed włożeniem jej do walizki – możliwe, że koszula może farbować, dzięki wypraniu unikniemy przykrej niespodzianki w szpitalu.

Poród, koszula do porodu, fot. panthermedia

Koszula do porodu – jaki rozmiar?

Kupując koszulę do porodu, warto zainwestować w rozmiar większą – będzie zdecydowanie luźniejsza i nieopinająca, dzięki czemu nie będzie krępować ruchów. Dodatkowo luźny materiał nie będzie nieprzyjemnie ocierać skóry, a tym samym podrażniać jej. Pamiętajmy, że zarówno na sali porodowej, jak i poporodowej liczy się przede wszystkim wygoda – luźna koszula z pewnością ją zapewni!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze