Zaloguj
Reklama

Poród za granicą - Wielka Brytania

Autorzy: Anna Malek
Ciąża
Fot. ojoimages
Ciąża
(0)

Coraz więcej kobiet decyduje się rodzić poza granicami Polski. Najczęściej są to Polki przebywające na emigracji. Zdarza się również, że jest to decyzja dobrowolna. Przygotowujesz się do porodu za granicą? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Reklama

Podstawowe badania

Po stwierdzeniu faktu bycia w ciąży, powinnaś udać się do lekarza pierwszego kontaktu, w przychodni do której jesteś zapisana. Lekarz rodzinny przeprowadzi pierwszy wywiad ogólny i zapisze do położnej, która to w głównej mierze będzie prowadzić Twoją ciążę. Pierwsza wizyta u położnej odbywa się w 12 – 14 tygodniu ciąży. Na ten okres przypada również pierwsze badanie USG. W 16 tygodniu ciąży, zostaniesz zaproszona na drugą wizytę u położnej. Między 20-23 tygodniem, zostanie przeprowadzone drugie badanie USG. Należy tutaj zaznaczyć, iż jeżeli nie ma ku temu dodatkowych wskazań, będą to jedyne badania ultrasonograficzne. Ponadto w 6, 25, 31, 38 i 40 tygodniu ciąży otrzymasz skierowanie na badania moczu, pomiar ciśnienia krwi oraz pomiar wielkości brzucha. Na 28 i 34 tydzień przypada badanie krwi.fot. pantherstock

 


Masz wybór

W Wielkiej Brytanii możliwy jest wybór porodu w domu lub specjalnym ośrodku prowadzonym przez położne. Jest to oczywiście możliwe tylko wtedy, gdy cała ciąża przebiegała prawidłowo i nie ma ku temu przeciwwskazań. Jeżeli obawiasz się bariery językowej, przysługuje Ci prawo do darmowego tłumacza. Ponadto przy porodzie mogą towarzyszyć Ci dwie osoby. Warto więc pomyśleć o towarzyszu, który biegle włada językiem angielskim. Poród przez cesarskie cięcie odbywa się tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze