Zaloguj
Reklama

Siódmy miesiąc ciąży, czyli do rozwiązania coraz bliżej

Badanie KTG u kobiet w ciąży
Fot. medforum
Badanie KTG u kobiet w ciąży
(0)

Jeszcze niespełna trzy miesiące i na świecie pojawi się Twoje dziecko. Jesteś ciekawa, jak teraz przebiega jego rozwój?

Reklama

Badania naukowe dowodzą, że dziecko w siódmym miesiącu ciąży nie tylko czuje ale również myśli. Jest świadome otaczających dźwięków, sygnałów wysyłanych przez Mamę.  Następuje bardzo intensywny rozwój sieci neuronów w mózgu.

Mózg zaczyna funkcjonować coraz sprawniej, np. potrafi już wysyłać sygnały niezbędne do regulowania ciepłoty ciała! Układ odpornościowy zaczyna intensywnie się rozwijać. Dziecko pod koniec siódmego miesiąca waży już ok 1.9 kg, mierzy blisko 45 cm.

Zdrowie przyszłej Mamy

Ze względu na to, że następuje bardzo intensywny rozwój mózgu twojego dziecka, Twoja dieta powinna być bogata w wartościowe kwasy omega 3.  Co powinnaś jeść, aby dostarczyć ich rozwijającemu się dziecku?

Przede wszystkim sięgnij po tłuste ryby-łosoś czy halibut powinny częściej gościć na stole. 

Warto pomyśleć o rozciąganiu mięśni - może joga dla  ciężarnych  spełni Twoje oczekiwania? Warto pomyśleć o jakiejkolwiek aktywności fizycznej, również w szkole rodzenia. Jest to bardzo istotne, aby zacząć ćwiczyć, ponieważ lepiej przygotujesz swoje ciało do porodu.

fot. shutterstock

Ważne badania w siódmym miesiącu ciąży

W siódmym miesiącu ciąży nie należy zaniedbać badań lekarskich. Pamiętaj, aby wykonać badanie ogólne moczu - jest to ważne badanie, które wykluczy obecność białek czy krwi w moczu, czyli będzie wskazywać, że Twoje nerki pracują prawidłowo.

Tradycyjnie warto zbadać morfologię krwi, oraz badanie na nosicielstwo wirusa żółtaczki typu B. Kolejnym niezbędnym badaniem jest posiew z pochwy w kierunku paciorkowców (mogą one zainfekować dziecko). Dodatkowo, lekarz może zalecić badania w kierunku toksoplazmozy.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • 1) W oczekiwaniu na dziecko O Murkoff Heidi, Mazel Sharon
    2) Księga Ciąży Sears William, Sears Martha, Holt Linda

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze