Boli mnie podbrzusze i pochwa po niezabezpieczonym stosunku. Co to może być
Forum: Kobieta i zdrowie
Temat: Dieta chronometryczna (księżycowa) (5)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html#p536872https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html Dieta chronometryczna (księżycowa)
Śniadanie królewskie, obiad książęcy, kolacja żebraka – dietę chronometryczną scharakteryzować można najkrócej właśnie tym staropolskim przysłowiem. Zwana jest także dieta księżycową, gdyż uwzględnia ona zmianę aktywności naszego organizmu w zależności od pory doby. Zasada jest tutaj prosta – to, co zjemy rano, możemy spokojnie spalić w ciągu dnia. Zaś produkty, po które sięgniemy wieczorem, po prostu odłożą się w naszym ciele pod postacią tłuszczu. Poniżej prezentujemy główne założenia programu chronometrycznego.
Ta informacja z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi jedzenia - podczas stosowania diety księżycowej, właściwie można jeść wszystko (oczywiście, umiar jest wskazany – przejadanie się z pewnością nie pomoże nam schudnąć). Należy tylko pilnować, aby dane pokarmy przyjmować tylko i wyłącznie o określonej porze dnia – nasz wewnętrzny zegar zaprogramowany jest bowiem tak, że rano możemy sobie pozwolić na inne produkty niż po południu i wieczorem. Jeśli zależy nam wiec na zrzuceniu zbędnych kilogramów, powinniśmy żyć w zgodzie z rytmem organizmu i dostarczać mu produktów, które będzie w danej porze dnia tolerował lepiej, niż w innej.
Księżyc
Przejdźmy do bardziej konkretnych informacji. W ciągu dnia powinniśmy spożywać trzy główne posiłki i skromny podwieczorek. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, możemy sobie dodatkowo pozwolić na drugie śniadanie. Niezwykle istotnym zaleceniem diety jest nie omijanie żadnego posiłku. Jeśli np. zrezygnujemy ze śniadania, na obiad przyjmiemy zapewne zbyt dużą ilość tłuszczu, który zmagazynuje się w naszym organizmie. Zgodnie z regułami programu księżycowego, rano możemy zjeść, bez obaw i zagrożenia dla naszej sylwetki, kanapkę z kremem czekoladowym, podczas gdy wieczorem ta sama kanapka powędruje prosto w biodra, a tego właśnie chcemy uniknąć…
Podsumowując, tajemnicą diety chronometrycznej jest spożywanie bardziej kalorycznych produktów tylko i wyłącznie do południa. Po godzinie 14 powinniśmy szczególnie uważać na to, co jemy, a z wielu produktów lepiej po prostu wtedy zupełnie zrezygnować. Zgodnie z zasadami programu, do obiadu należy siadać przed godziną 14. Do tej pory powinniśmy dostarczyć organizmowi 70% dziennej dawki energii. Wszystko to, co zjemy w przeciągu 2-3 godzin przed snem, spowoduje dwa razy silniejsze magazynowanie się tłuszczu.
Przejdźmy teraz do efektów programu księżycowego. Nie powinniśmy spodziewać się szybkiego chudnięcia, co jednak nie oznacza, że dieta nie jest warta naszej uwagi. W ciągu miesiąca możemy zrzucić 2 do 3 kilogramów, jednak nie grozi nam szybki powrót dawnej, niechcianej wagi. Co więcej, ten plan żywieniowy jest zdrowy, odpowiednio zbilansowany i różnorodny. Bogaty jest we wszelkie niezbędne organizmowi składniki odżywcze, wiec można go bez obaw polecić każdemu. Jednakże, osoby cierpiące z powodu chorób endokrynologicznych i zaburzeń hormonalnych, powinny przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem. Plan chronometryczny może stanowić sposób odżywiania, który stosuje się przez resztę życia. Dobrze jest wspomóc program odpowiednią ilością ruchu, który usprawni trawienie i wpłynie korzystnie na kondycję, a także rzeźbę naszego ciała.
Co jeść o danej porze:
07:00 – 10:00 - pieczywo, wędliny, tłuste mięso
07:00 – 12:00 - kaloryczne owoce, suszone owoce (np. awokado, banany, figi, rodzynki, winogrona) orzechy, migdały, pestki dyni, pestki słonecznika
07:00 – 16:00 – zboża i produkty zbożowe (np. kasze, makaron, płatki, ryż)
07:00 – 17:00 – większość owoców (np. ananasy, arbuzy, grapefruity, gruszki, jabłka, kiwi, melony, morele, pomarańcze, truskawki)
09:00 – 22:00 – chude mięso, jaja, produkty mleczne, ryby
12:30 – 15:00 - buraki, brukselka, brokuły, suche rośliny strączkowe
12:30 – 22:00 – pozostałe warzywa
Przykładowe menu:
Śniadanie (między godz. 07:00 a 10:00)
Wersja 1: ser, szynka indycza, sok owocowy bez cukru, kromka ciemnego pieczywa, herbata lub kawa (ze słodzikiem lub ewentualnie niewielką ilością cukru).
Wersja 2: jajo na miękko, 2 kromki ciemnego pieczywa z białym serem, sok owocowy, herbata lub kawa.
Obiad (między godz. 13:00 a 14:00)
Wersja 1: spaghetti z pomidorowo warzywnym sosem, naturalny, bezcukrowy jogurt.
Wersja 2: soczewica gotowana, ser żółty.
Wersja 3: cielęcy kotlet z warzywną sałatką.
Wersja 4: risotto z warzywami, ser biały.
Podwieczorek (około godz. 16:00)
Wersja 1: 2 jabłka, kawałek sera białego.
Wersja 2: 2 pomarańcze, 4 herbatniki.
Kolacja
Wersja 1: duszony w jarzynach królik, zielona sałata.
Wersja 2: jajo na miękko, zupa mleczna.
Wersja 3: pierś z kurczaka, gotowane na parze kabaczki.
Wersja 4: ryba z rusztu z dodatkiem gotowanych warzyw, jogurt. - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html#p537071https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html Dieta chronometryczna (księżycowa)
Ciekawe,nigdy nie sądziłam że jedzenie o danej porze może mieć wpływ na dietę,wiadomo nie je się późnymi porami co mi się często zdarza bo lubię oglądać wieczorami filmy i coś przekąsić ale chyba się tego oduczę
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html#p537137https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html Dieta chronometryczna (księżycowa)
Często jadam w nocy..jest to zły nawyk z nocnej zmiany w pracy,ale powoli się srtaram od tego odwyknąć.
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html#p537231https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html Dieta chronometryczna (księżycowa)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html#p538875https://www.forumginekologiczne.pl/forum/dieta-chronometryczna-ksiezycowa/watek/536872/1.html Dieta chronometryczna (księżycowa)
Dieta chronometryczna (księżycowa)
Zasada diety:
Organizm pracuje zgodnie ze swoim naturalnym, wewnętrznym rytmie, co wpływa na tycie i chudnięcie. W ciągu dnia zmienia się przemiana materii, rano wydzielane są hormony spalające tłuszcz i węglowodany, a wieczorem te, które sprzyjają tyciu. Dlatego nie powinno się spożywać kalorycznych posiłków po południu i wieczorem. Zaleca się jeść regularnie: śniadanie, obiad i kolację oraz mały podwieczorek. Osoby aktywne fizycznie mogą jeść drugie śniadanie. Nie wolno rezygnować z posiłku, można jeść wszystko, trzeba tylko pamiętać, o której godzinie. Stosując tą dietę można stopniowo zrzucić kilogramy- od 2do 3 kg miesięcznie. Niezbędnym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna.
Produkty wskazane:
Drób, ryby, nabiał jaja, orzechy, warzywa, owoce, ryż, makaron, płatki, warzywa strączkowe, pestki dyni, słonecznika, tłuste wędliny i mięso, pieczywo- także pszenne, owoce suszone.
Produkty niewskazane:
Nie podaje się.
Co można jeść, o której godzinie:
7.00 - 10.00: wędliny, tłuste mięso, pieczywo
7.00 - 12.00: owoce wysokokaloryczne i suszone (banany, winogrona, figi, orzechy, pestki słonecznika i dyni)
7.00 - 16.00: zboża i ich przetwory (ryż, makaron, płatki, kasze)
7.00 - 17.00: pomarańcze, kiwi, grejpfruty, jabłka, gruszki, ananasy, morele, arbuzy, truskawki
9.00 - 22.00: ryby, produkty mleczno, jaja, chude mięso
12.30 - 15.00: buraczki, brokuły, brukselka, suche rośliny strączkowe
12.30 - 22.00: wszystkie pozostałe warzywa
Opinia dietetyka:
Ogólna zasada diety jest dobra, bo to, co zjada się rano, można spalić w ciągu całego dnia. Trudno jednak uwierzyć w skuteczność tej diety, skoro można bez ograniczeń jeść tłuste mięso, wędliny, białe pieczywo, orzechy, suszone owoce, nasiona dyni czy słonecznika. Twórcy diety nie precyzują, ile poszczególnych produktów można spożywać, nie określają też kaloryczności poszczególnych posiłków. Jedzenie zbyt obfitych tłustych posiłków, nawet przed południem, może powodować tycie, nie chudnięcie. Ostrożnie do tej diety powinny podchodzić ci, którzy nie lubią wstawać o świcie, za to po południu i wieczorem są najbardziej aktywne i wtedy potrzebują sporo energii do pracy. - Gość
- Ból pochwy
- Test owulacyjny
Odbyłam stosunek dwa dni temu. Dzisiaj test owulacyjny pokazał dwie kreski. Czy jest...
- Pomylkowo wzielam orgametril
W wyniku pomylki wzielam w czasie miesiaczki, trzeciego dnia orgametril po jednej tabletce rano...
- 4 godzinne opóźnienie ze wzięciem tabletki antykoncepcyjnej w 1 dniu
Witam. Od 1.5 roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Elin. Dzisiaj wyjątkowo...
- Tematy:
- zdrowie
- lifestyle
- kobieta
- zdrowe odżywianie