Witam wczoraj wieczorem zrobiłam test ciążowy na którym pokazała...
Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjentki
Temat: Jakie badania przy podejrzewanym braku owulacji??? (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/jakie-badania-przy-podejrzewanym-braku-owulacji/watek/746579/1.html#p746579https://www.forumginekologiczne.pl/forum/jakie-badania-przy-podejrzewanym-braku-owulacji/watek/746579/1.html Jakie badania przy podejrzewanym braku owulacji??? Gość
Witam,
po pierwszej ciąży przez 3 lata miałam założoną Mirenę, obecnie staramy się o drugie dziecko. O ile testy owu pokazują + przez jakieś 2 dni przedpołudniami, o tyle nie wydaje mi się, żebym miała owulację- pomiar temperatury żadnego skoku nie pokazuje, szyjka i śluz owszem trochę się zmieniają, mam wrażenie że winny jest za niski progesteron. Plamień żadnych nie miewam.
Jakie badania warto zrobić (czas mnie nagli z powodu podbramkowej sytuacji w firmie, a moja doktor jest akurat na długim urlopie)??? Czytałam że 2 pierwszej połowie cyklu warto zrobić FSH, LH, TSH, prolaktynę (czemu zaprzecza z kolei inny ekspert), natomiast w drugiej- progesteron, ale w jakich dniach konkretnie??? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/jakie-badania-przy-podejrzewanym-braku-owulacji/watek/746579/1.html#p746632https://www.forumginekologiczne.pl/forum/jakie-badania-przy-podejrzewanym-braku-owulacji/watek/746579/1.html Jakie badania przy podejrzewanym braku owulacji???
Nie ma jednej, uniwersalnej listy badań, które wykonuje każda para udająca się do specjalisty. Najczęściej wykonuje się badania: FSH, LH, estradiolu i prolaktyny między 2-6 dniem cyklu, monitoring cyklu (wskazaniem jest podejrzenie braku jajeczkowania); badania FSH, LH, estrogenów, progesteronu, prolaktyny, testosteronu, hormonów tarczycy ; badanie prolaktyny, enzymów wątrobowych, hormonów tarczycy, poziomu mocznika i kreatyniny (podejrzenie hiperprolaktynemii); badanie progesteronu we krwi między 20-24dc – tydzień po owulacji ( podejrzenie niedomogi lutealnej); usg jajników, badanie LH, FSH, testosteronu, lipidów i cholesterolu ( podejrzenie PCO); HSG – badanie drożności jajowodów; badanie usg i badanie markera CA-125 (podejrzenie endometriozy).
Również mężczyzna powinien poddać się badaniom. Badanie nasienia, pozwalające określić liczebność, żywotność, ruchliwość, morfologię plemników oraz ph i objętość ejakulatu. - Gość
- Test ciążowy
- Usunięcie sieci większej
Witam, mam mieć usuwaną szyjkę macicy i sieć większą? Czy to...
- za duzy wziernik
Mam ktopot bo jeszcze nie wspolzylam a lekarz ginekolog na sorze aby potwierdzic albo zaprzeczyc...
Forum: Dla nastolatek - krwawienie po abrazji endomentrium
Dzień dobry.Z natury jestem panikarą, jak na mnie uważam, że i tak dzielnie...