Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Jestem ZA aborcją (248)

ulubione
  • Jestem ZA aborcją

Mysle ze ta pani doktor w przeszlosci usunela ciaze

i poprostu chce sie tu usprawiedliwic .

Ostatnia edycja:

edka

• Reklama
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

Wiem na czym polega aborcja, wiec w sposob jaki to przedstawilas wyglada jakbys widziala to na zywo ! Ja mialam medyczna aborcje gdzie embrion bo o nim mowa mial 2cm czyli okolo 6,7 tygodni w tym czasie uklady niesa rozwiniete wiec rzaden bol dla "embrionu" I niewiem co ma inteligencja do aborcji ! Polska nigdy niebedzie scigac za aborcja bo ma inne sprawy na glowie np pijany rodzic pobil niemowlaka ! Albo znalezione noworodki w smietnikach lub przepelnione domy dziecka !

Ostatnia edycja:
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

Myślałam, że te forum niczym już mnie nie zaskoczy. Jednak pomyliłam się, i to bardzo! Ono coraz bardziej mnie zaskakuje. Myślałam, że goszczą na nim poważni i inteligentni ludzie. Sama nie wiem jak mozna było się tak pomylić! Zastanawiam się czy ten wątek to jest jakaś prowokacja czy to mi się tylko śni!

Przeczytałam wszystkie komentarze umieszczone w tym temacie. Na początku wspomnę może o moich spontanicznych reakcjach podczas czytania: na ok. 2-3 stronie zachciało mi się \"rzygać\", po 4 już płakać, ale na ostatniej już chciało mi się śmiać. Tak śmiać!

A co do moich przemyśleń na ten temat, to tak:

Aborcja jest tematem rzeką, każdy ma inne zdanie(mimo,że niektórych wypowiedzi ze stoickim spokojem nie da się czytać). Mówicie o aborcji jak o czymś codziennym, jak wyciśnięcie pryszcza czy też wyrwanie zęba. Każdy kto wypowiedział się w tym wątku i jego wypowiedź jest skrajnie bulwersująca, krzywdzi osoby, które starają się o dziecko!

Ja jestem przeciwko aborcji. Zwłaszcza ABORCJI NA ŻYCZENIE! Inną sprawą są wypadki, w których w Polsce jest ona legalna. Wtedy sprawa wygląda inaczej. Nie tyle jestem temu przeciwna co obojętna. Bo to dziewczyny/kobiety decyzja czy chce urodzić dziecko, które będzie chore, czy też ono zagraża jej życiu. W wypadku gwałtu z tego co zdąrzyłam zauważyć idzie się z tym pogodzić i zapomnieć. Mówicie, że jak matka wytłumaczy dziecku, iż jego ojcem był człowiek, który ją zgwałcił, jak ono to przyjmie. Zastanawiam się czy naprawdę jesteście tacy ślepi czy tylko takich udajecie. To, że kobieta nie usunie dziecka, które jest owocem gwałtu świadczy o jej miłości i poświeceniu dla tego dziecka. Bo ono tak jak każdy inny człowiek (mimo, że jak wiele osób na tym forum uważa płód, embrion itp. - to nie dziecko, ani nie człowiek) ma prawo do życia! Nie ważne, że nie czuje ani nie myśli jeszcze. Naprawdę czytając komentarze niektórych osób mam wrażenie, że są to niedojrzali i nieodpowiedzialni ludzie, na co wskazuje ich mentalność.

Mówicie o chorobach, wyśmiewaniu dzieci wśród rówieśników itp. Ale co wam zawiniły te małe istotki? To z nietolerancją wśród młodzieży (i nie tylko) powinniście walczyć! Starać się o to, aby młodzi ludzie wynieśli z domu jak najwiecej tolerancji i dobrego wychowania! Sama osobiście znam osoby upośledzone umysłowo i widzę, jak ich matki się nimi zajmują. Sama uważam, że te osoby są wspaniałe, mimo ich dysfukcji. Mówicie, że problemy finansowe, że ciężkie życie. A czy bez dzieci (niechcianych) takie nie jest? Życie jest brutalne i trudne bez względu na okoliczności. Problemy finansowe są wszędzie, ale jak ktoś nie umie oszczędzać i załatwiać, to uważa, że najlepszym sposobem jest aborcja. Względy społeczne jako argument do legalizacji aborcji?! Żałosne! Może lepiej próbować zmienić sytuację społeczną?

Najbardziej powalający komentarz był jednak ten, który cytuje poniżej:

22-08-2007 o 21:04, gość :

ja nigdy nie zrozumiem kobiet ktore nie popieraja aborcji. to popieraja glownie te tzw swiete pituchy z giertychem na czele. ile razy w telewizji jest temat aborcja tyle razy wypowiadaja sie stare babcie co zyja w innych czasach i co tydzien lataja grzecznie do kosciolka by posluchac tych jakze wspanialych bredni ktore ksieza pier...ola z ambony a sami za przeproszeniem posuwaja mlodych chlopakow ktorzy beda miec zniszczona psychike do konca zycia. ciagle zaslaniacie sie jednym i tym samym ze to morderstwo a to g.wno prawda TO NIE CZUJE TYLKO PASOZYTUJE NA ORGANIZMIE MATKI. chyba wiecie co to jemiola to taki pasozyt co zabiera soku drzewu to jak takie oble cos co sie zwie embrionem. dobra chcecie bachory to se je robcie ale jakbyscie nie zauwazyly jest demokracja wiecie mamy prawo do wyboru albo w prawo albo w lewo a nie tak jak nakazuje jakis tam bog co niby nas ukaze po smierci za to. w koncu sam dal czlowiekowi mozliwosc wyboru, to co teraz moze zajmiecie sie adamem co jablko zerwal ze to tez nie powinno tak byc bo to nie po mysli takich swietoszek. jezeli kiedykolwiek wpadne to odrazu poddam sie aborcji czy to bedzie legalne czy nie mam to gdzies bo mam pawo do wyboru czy chce sobie zniszczyc zycie czy nie. oczywiscie sa takie co chca byc kurami domowymi i zajmowac sie swoimi slicznymi smierdzacymi dzieciakami ale sorki sa tez takie co chca miec jakies zycie na poziomie, kariere zrobic itp bo maja INNE CELE niz swietoszkowanie. moze inaczej inny przyklad nie wyobrazam sobie by po gwalcie zajsc w ciaze i nie usunac przeciez to chore miec w sobie czesc tego gnojka i wiedziec ze to rosnie w tobie i przypomina o tym. i wiecie co zycze prosto z serca kazdej takiej przeciwniczce aborcji zeby ktos ja zgwalcil i zaszla w ciaze a potem zeby szybko sie dowiedziala ze ten pasozyt jest chory a najlepiej ze zagraza jej zyciu ta ciaza i niech nie moze usunac za nic!!!!!!

pozdrawiam wszystkie zwoleniczki aborcji, bo to najwyrazniej jedyne normalne laski nie wazne czy wpadly juz czy jeszcze nie wazne ze rozumieja ze maja prawo wybrac co jest dla nich wazniejsze

Zastanawiam się ile lat ma osoba, która dodała tego posta. Sama zapewne zastanawia się dlaczego jej nie wyskrobano, bo tak jest lepiej (według jej uznania). Na 99% jestem przekonana ( o ile ta kobieta? raczej dziewczynka-sądząc po wypowiedzi jest całkowicie normalna), że zmieni zdanie i też będzie chciała mieć dzieci. Dlaczego tak uważam, skoro ona jest takiego zdania i ma taką opinie?Dlatego, że potrzeba bycia matką (ojcem oczywiście też) leży głeboko w psychice człowieka. Życie bez posiadania potomstwa jest puste, chyba, że ktoś propaguje \"pasożytniczy tryb życia\"( innymi słowy konsumbcyjny, nastawiony tylko na branie). Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, jakby czuła się ta dziewczyna/kobieta gdyby jej matka w pewnym momencie wyznała jej, że chciała się jej pozbyć, bo uznała ją za PASOŻYTA w swoim organizmie. Ja bym moją mame znienawidziła...

Co do \"pani doktor\" na tym forum, po jej śmiałych wypowiedziach stwierdziłabym, że albo \"pani doktor\" spała na części wykładów ( zwłaszcza tych mówiących o moralności lekarza) albo wcale nie jest lekarzem. Swoją drogą ciekawi mnie, że propagowanie pewnych zachowań (jakie prezentuje w swoich wypowiedziach \"pani doktor\&quot nie jest monitorowane przez moderatorów, bo na ścisłość możnaby to podciągnąć pod kodeks karny.

Chcecie legalnej aborcji na życzenie? Argumentujecie to tym, że jest demokracja, wolny wybór itp.? Ale czy kobieta nie ma wolnego wyboru? W wypadkach, w których aborcja jest legalna, lekarz zobowiązany jest wykonać zabieg, jeśli pacjentka tego chce. ZABIJANIE dziecka zwane aborcją ( TAK ZABIJANIE!!! Inaczej tego nie można określić, mimo, że wiele osób by chciało inaczej to nazwać,aby usprawiedliwić ten zbrodniczy czyn) nie powinno być zlegalizowane (oczywiście to na życzenie nieodpowiedzialnej pacjentki). W ten spobób można propagować tylko to, że dziewczęta są bezkarne i nie muszą za nic ponosić odpowiedzialności! Tego uczycie przyszłe pokolenia? Tylko pozazdrościć! Dziewczyny nie mają do siebie ani do swojego ciała żadnego szacunku. Jak ja widzę 14-15 letnie dziewczynki, które juz mają chłopaków, to dostaję ataku szału! Potem leci taka z \"problemem\" do lekarza, chyba, że jej nie stać na skrobankę to kupuje jakieś specyfiki przez internet, które mogą zagrażać nawet jej życiu albo próbuje domowymi \"sposobami\". Aż się źle robi jak o tym pomyśle. Aborcja jest dla nich przykładem postępowania, ZŁEGO postępowania!

Próbujecie rzucać argumentami typu: \"Żyjemy w XXI wieku itp.\", ale się tak nie zachowujecie! Zachowujecie się jak PRYMITYWY z epoki kamienia łupanego. Chcecie, aby było mniej nieplanowanych, niechcianych ciąż? No to może czas najwyższy zainteresować się edukacją seksualną w szkołach na miarę XXI wieku. Do dziś pamiętam moje szkolne zajęcia Wychowania do Życia w Rodzinie. W sumie to były one bardzo niedawno. Pozwólcie, że zaprezentuję jak wyglądała lekcja tylko dla dziewczyn, na której mieliśmy poruszać temat antykoncepcji: najpierw była pogadanka o naturalnych metodach antykoncepcji, o tym kiedy się powinno mierzyć temperaturę ciała itp., a na koniec wypowiedź osoby prowadzącej zajęcia: \"niestety metody naturalne są bardzo zwodnicze i ich skuteczność jest wyjątkowo niska, zwłaszcza dla dziewcząt w waszym wieku\". Na tym zakończyła się lekcja i ten temat. Żadnego omówienia sztucznych metod. Nic! To ma być wasza demokracja? Wolny wybór? Zamiast walczyć z wiatrakami zajęlibyście się tym do ku*** nędzy!

Pokazujecie jacy jesteście tak naprawdę słabi i nierozumni! Pokazujecie głupim gówniarom durne zachowania i uznajecie się za bohaterów? Śmieszni jesteście!

Istnieje jedna zasada: jeśli dziewczyna/kobieta decyduje się na współżycie, to powinna! a nawet musi liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami, bo wiadomo, że żadne zabezpiecznie nie chroni w 100%! Jestem świadoma tego, że jak to mówią \"krew nie woda\" i z chłopakiem nie da się tylko trzymać za rączkę, ale jednak ludzie potrafią żyć wstrzemięźliwie. Więć skoro nie jest się pewnym miłości do partnera i nie chce się mieć dzieci to wystarczy zachować wstrzemięźliwość. Wszystko w życiu niesie ze sobą jakieś konsekwencje, a odpowiedzialność nie polega na tchórzostwie, ale przeciwstawianiu się problemom- nie ucieczką przed nimi!

ABORCJA BYŁA,JEST I BĘDZIE ZABÓJSTWEM I KATEGORYCZNIE JESTEM PRZECIWNA LEGALIZACJI ABORCJI NA ŻYCZENIE!!!

Ps. wiele osób zapewne (głównie zwolenników aborcji) zbulwersuje moja wypowiedź. Będą próbować wepchnąć mnie w worek \"moherowych beretów\", że mam się iśc pomodlić do kościoła, bo jestem jakąś starą, wypaloną, pragnącą mieć dzieci, ale najwidoczniej niemogącą kobietą. Ale to nie prawda! Jestem nastolatką, nadodatek ateistką ( mam nadzieję, że większość zna znaczenie tego słowa), która nie planuje jak narazie posiadania dzieci! Więc jakiekolwiek tego typu komentarze są zbędne!
    Ostatnia edycja:
  • Reklama
  • Jestem ZA aborcją
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

Gratuluje odwagi!!!ja rowniez jestem ZA!!! wbrew pozorom duzo jest na tak ale wszyscy wola milczec bo przezciez co powie sasiadka,ksiadz i tysiac innych ludzi. A od kiedy ktos ma rzadzic moim tylkiem??skoro czlowiek ma wolna wole to niech jej zacznie uzywac!!bo wiele osob o tym zapomnialo i zachowuja sie jak barany i becza to co im sie kaze....A kosciol?jesli ktos poczytalby troszke historii-wiedzialby co sie wyprawialo w Watkanie...Pozdrowienia dla autorki!!!

Ostatnia edycja:
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

Tak jest tylko w Polsce ludzie milcza, albo wypowiadaja sie na tematy bez rzadnej wiedzy, kobieta ma prawo do aborcji ! czy wam sie to podoba czy nie i nikt niejest wstanie tego zatrzymac, kazdy powinien pilnowac swoich spraw a niezagladac w czyjes zycie. W Polsce spoleczenstwo jest tak nietoleracyjne ze najpierw bedzie cie gnebic za aborcje a jak juz urodzisz nikogo to nieobchodzi, albo jak jestes nastolatka i tak beda cie wytykac ! Niektore wypowiedzi, szkoda gadac ... nawet wyksztalcona pani doktor probuje cos wytlumaczyc ale i tak nikt nieda jej slowa, bo wszyscy wiedza lepiej ! Bzdura ! A kobiety ktore nieumia zajsc w ciaze, niech adoptuja ile jest dzieci w domach dziecka, do wyboru i koloru ! Aborcja to sprawa indywidualna ! i ci ktorzy chca pisac o zabijaniu i morderstwie niech lepiej zastanowia sie czy to forum dla nich, chyba za duzo filmow sie naogladaliscie na youtube ! Jak jestes przeciwko aborcji wporzadku ale niemasz prawa zmuszac innej osoby zeby robila to co chcesz !

Ostatnia edycja:
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

PATOLOGIA! ISTNA PATOLOGIA!

Ostatnia edycja:
  • Jestem ZA aborcją
    Gość

Wy nie zachowujecie się jakbyście żyli w XXI wieku, bo wasze zachowanie o tym nie świadczy. Pomyśleliście chociaż o tym, czym grozi aborcja? Bo dla was to najnormalniejsza rzecz na świecie. A co będzie w przypadku, gdy już aborcja będzie legalna, co druga "gówniara" będzie chodzić na skrobanke a po latach nie będzie mieć dzieci w wyniku źle wykonanego zabiegu? Która z nich wtedy nie pomyśli o samobójstwie?

Egoizm się szerzy w zastraszającym tempie! O odpowiedzialności już nawet nie wspomne!

Ostatnia edycja:
  • Jestem ZA aborcją

03-06-2009 o 13:13, gość :

Wy nie zachowujecie się jakbyście żyli w XXI wieku, bo wasze zachowanie o tym nie świadczy. Pomyśleliście chociaż o tym, czym grozi aborcja? Bo dla was to najnormalniejsza rzecz na świecie. A co będzie w przypadku, gdy już aborcja będzie legalna, co druga "gówniara" będzie chodzić na skrobanke a po latach nie będzie mieć dzieci w wyniku źle wykonanego zabiegu? Która z nich wtedy nie pomyśli o samobójstwie?

Egoizm się szerzy w zastraszającym tempie! O odpowiedzialności już nawet nie wspomne!

CALOKOWICIE SIE ZGADZAM

ABORCJA TO NIE SRODEK ANTYKONCEPCYJNY

Ostatnia edycja:

edka

• Jestem ZA aborcją
    Gość

Dlaczego wszyscy mowia tylko o skrobance? czy niema innych srodkow, oczywiscie ze sa ! A kobieta ktora decydoje sie na aborcje robi to jak najszybciej, a jak ma dostep bezproblemowo to jeszcze wczesniej. Wiec te skrobanki to moze tylko sa ale w zacofanej Polsce ! Aborcja --jestem ZA ! Jesli aborcja jest wykonana bezstresowo i bez posbiechu niema problemu, kobieta moze miec dzieci w przyszlosci !

Ostatnia edycja:
Reklama
Zobacz inne dyskusje