Witajcie. Mam na wardze sromowej zastoine łojotokowa.Nie można jej wydusić....
Forum: Infekcje intymne
Temat: Kilka pytań o infekcje (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/kilka-pytan-o-infekcje/watek/974527/1.html#p974527https://www.forumginekologiczne.pl/forum/kilka-pytan-o-infekcje/watek/974527/1.html Kilka pytań o infekcje Gość
Niedawno byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, mam 18 lat, okazało się, że mam grzybicę i dość sporą nadżerkę. Lekarz uważa, że nadżerka może być tylko wynikiem zarażenia poprzez współżycie. W moim otoczeniu zaś kilka kobiet miało podobne problemy, a kąpałyśmy się w tym samym jeziorze w lecie - czy może być tego taka przyczyna? Po drugie, lekarz powiedział, że podczas przyjmowania globułek (najpierw Macmiror 500 przez 8 dni na wieczór, a potem tak samo Pimafucin przez 6 dni) mogę współżyć, ale w ulotce Macmiroru jest napisane, że nie. Więc mogę czy nie? I jeśli mogę to mogę używać prezerwatyw, czy mogą one zostać przez te leki uszkodzone? Ostatni problem jest taki, że gdzieś w połowie opakowania Pimafucinu dostanę okresu, w ulotce pisze że nie można przyjmować go podczas miesiączki. Czy przerwanie kuracji nie obniży jej skuteczności i czy można/jest sens wznowienie leczenia po okresie? Z góry dziękuje za odpowiedź.
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/kilka-pytan-o-infekcje/watek/974527/1.html#p975079https://www.forumginekologiczne.pl/forum/kilka-pytan-o-infekcje/watek/974527/1.html Kilka pytań o infekcje
Erytroplakia jest zmianą widoczną w badaniu ginekologicznym jako zaczerwienienie na szyjce macicy określana potocznie jako „nadżerka”. Najczęściej spowodowana jest przemieszczeniem nabłonka gruczołowego z kanału szyjki macicy na jej zewnętrzną część zwaną tarczą, jest to zjawisko fizjologiczne. Zwykle nie wymaga leczenia, wyjątek stanowią towarzyszące jej nawracające zapalenia narządu rodnego lub nadmierne wydzielanie śluzu. Bardzo rzadko zaczerwienienie jest spowodowane nadżerką prawdziwą – czyli ubytkiem nabłonka na szyjce macicy wywołanym przewlekłym stanem zapalnym, urazem czy też niedoborem estrogenów albo zmianami przedrakowymi czy nowotworowymi. Nadżerka nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową. W przypadku występowania nadżerki powinno się wykonać cytologię i kolposkopię po zakończeniu leczenia przeciwzapalnego.
Najlepiej jest jeżeli pacjentka podczas leczenia infekcji intymnej nie współżyje. W innym przypadku źródłem zakażenia dla partnera. Jednocześnie powinno się dać szansę śluzówce pochwy na wygojenie, otarcia powstałe w trakcie stosunku nie sprzyjają temu procesowi.
Przedłużanie leczenia do 14 dni ( 2 leki po kolei) jest dość uciążliwe dla pacjentki. Leków rzeczywiście nie powinno się stosować w trakcie miesiączki, gdyż nie wiadomo ile go zostanie w pochwie, a ile wypłynie z krwią miesiączkową. Niepełna dawka leku może także sprzyjać narastaniu oporności drobnoustrojów. Przy tak długim leczeniu powinno być ono wystarczające do wyleczenia infekcji jeszcze przed rozpoczęciem krwawienia.
Proszę pamiętać o konieczności przyjmowania probiotyków po zakończeniu leczenia. Ma to za zadanie odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej, zwiększenia ilości pałeczek kwasu mlekowego w pochwie. Może to już pani zrobić po zakończeniu miesiączki.
Preparat GINEintima Tabletki dopochwowe ActiCand®30 stosowany jest w leczeniu zarówno ostrych, jak i nawracających zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Candida. Posiada on rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jego działanie polega na stworzeniu w pochwie środowiska praktycznie beztlenowego, przez co niekorzystnie oddziałuje na warunki dla wzrostu, rozwoju i przeżywalności drożdżaków. Ponadto zawiera dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus fermentum i Lactobacillus acidophilus, które dodatkowo wzmacniające barierę przeciwko patogenom.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- Pomóżcie dziewczynyForum: Infekcje intymne
- Opryszczka - wymrożenie
Czy wirusa opryszki na wargach sromowych mozna wymrozić ginekologicznie tak jak wirusa hpv?
Forum: Infekcje intymne - Problem z miejscem intymnym
Dzień dobry,mam problem z okolicą miejsc intymnych. Na kotroli ginekologicznej...
Forum: Infekcje intymne
- Tematy:
- infekcje pochwy