Zaloguj
Reklama

Warszawski Uniwersytet Medyczny w programie „Bezpieczny poród”, czyli parę słów o Centrum Symulacji Położniczych

Poród przez cesarskie cięcie
Fot. pantherstock
Poród przez cesarskie cięcie
(0)

Odpowiednio przeszkolony personel jest kluczowy w trakcie każdego zabiegu, operacji. Również w czasie porodu personel odgrywa kluczową rolę – odpowiednie podejście i umiejętności personelu pozwalają bowiem nie tylko na przyspieszenie akcji porodowej, ale również zapewnienie spokoju rodzącej.

Reklama

Wychodząc naprzeciwko potrzebom szkolenia pracowników, w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym otworzono Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród”. Głównym zadaniem nowo otwartego centrum ma być szkolenie lekarzy, położnych, pielęgniarek oraz przedstawicieli służb ratunkowych.

Jak zauważają twórcy centrum, powikłania związane zarówno z ciążą, jak i z porodem są niezwykle trudne do przewidzenia, a ich konsekwencje niejednokrotnie rzutują na życie oraz zdrowie matki i dziecka. Stąd ogromną rolę odgrywa szkolenie kluczowego personelu medycznego dedykowanego do odbierania akcji porodowych. Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” wyposażono w nowoczesne fantomy porodowe i noworodkowe, co umożliwia przeprowadzenie symulacji porodu fizjologicznego, jak i powikłanego. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu możliwe jest przeprowadzenie szkolenia w sytuacjach, które zdarzają się w życiu codziennym – stanie zagrożenia życia matki (np. zatrzymanie krążenia) czy resuscytacji wewnątrzmacicznej płodu. Centrum zlokalizowane jest przy ul. Nowogrodzkiej 73 w Warszawie.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze