Zaloguj
Reklama

Profesor Romuald Dębski nie żyje

Symbol żałoby
Fot. shutterstock
Symbol żałoby
(0)

20 grudnia zmarł niezwykle szanowany i ceniony ginekolog, doktor habilitowany nauk medycznych, Romuald Dębski.

Reklama

Profesor urodził się w 1956 roku w Warszawie, tam też ukończył ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej w 1982 roku. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał 4 lata później, natomiast habilitował się w 1990 roku.

Był jednym z najlepszych specjalistów w zakresie położnictwa, ginekologii i perinatologii w Polsce. Poza zawodem lekarza odnajdywał się w roli wykładowcy akademickiego, był autorem bądź współautorem ponad 100 publikacji traktujących m.in. o ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyce ultrasonograficznej.

Romuald Dębski często leczył przypadki, które na pierwszy rzut oka wydawały się nie tylko skomplikowane, ale i beznadziejne. Pacjentki nieznajdujące pomocy w innych gabinetach lekarskich mogły liczyć na jego wiedzę i fachowe umiejętności. Znany był również ze swych poglądów społecznych. Deklarował się jako zwolennik prawa do aborcji, a sytuację w Polsce określał jako trudno wypracowany kompromis. Oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Bielańskim, którego był ordynatorem, został wybrany w plebiscycie Idealna Klinika magazynu „Medicine Tribune” najlepszym w kraju w obecnym roku.

Śmierć Romualda Dębskiego to nie tylko bolesna strata dla jego najbliższych i przyjaciół należących do środowiska lekarskiego, ale także ogromne nieszczęście dla setek czy nawet tysięcy obecnych bądź przyszłych pacjentek, których leczenie mógłby poprowadzić.

O odejściu profesora poinformował Szpital Praski.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze