Zaloguj
Reklama

Zaawansowane badania nad niepłodnością we Wrocławiu i Opolu

Zapłaodnienie komórki jajowej
Fot. panthermedia
Zapłaodnienie komórki jajowej
(0)

Niepłodność – zmaga się z nią coraz więcej par. Lekarze i naukowcy od lat szukają skutecznych metod, które pozwolą na pojawienie się upragnionego potomstwa. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii z Opola wraz Uniwersytetem Medycznym z Wrocławia również włączyli się do walki z niepłodnością.

Reklama

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii z Opola wraz Uniwersytetem Medycznym z Wrocławia podpisały umowę o współpracy laboratoriów – Laboratorium Diagnostyki Niepłodności Klinicznego Centrum wraz z Katedrą i Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego.

Głównym celem naukowców jest prowadzenie badań naukowych i projektów, które skupiają się na poznaniu przyczyn niepłodności, zwłaszcza tych związanych z przyczynami autoimmunologicznymi. Naukowcy realizują projekt „Analiza biomarkerów plazmy nasienia w aspekcie męskiej płodności”. Jak wskazują kierownicy projektu, niepłodność męska staje się coraz większym problemem w dzisiejszym świecie. Według danych publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia wynika, że wartości referencyjne ustalane dla nasienia ulega znacznemu obniżeniu. Badania naukowe realizowane przez ośrodki z Opola i Wrocławia mają pomóc służyć znalezieniu tzw. markerów biochemicznych w plaźmie nasienia, co znacznie polepszy diagnostykę problemu.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze