Zaloguj
Reklama

Życie Seniora

Autorzy: Medical Media Solutions
Życie seniora
Fot. Medical Media Solutions
Życie seniora
(0)

Już dziś wraz Dziennikiem Metrocafe wydawnictwo Medical Media Solutions przygotowało kolejną edycję publikacji „Życie Seniora”. Portale ForumKardiologiczne.pl, ForumNeurologiczne.pl i ForumGinekologiczne.pl po raz kolejny zostały partnerami medialnym tej kampanii.

Reklama

Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

  • akceptuj siebie i swój wiek
  • monitoruj swoje zdrowie
  • dbaj o profilaktykę
  • nie zpaominaj o aktywności fizycznej
  • rozwijaj swoje pasje
  • korzystaj z życia

„Bardzo trudno jest określić́ jednoznacznie sytuację seniora w Polsce, aczkolwiek zauważamy pewne tendencje. Mianowicie coraz więcej osób starszych mieszka samodzielnie lub pozostaje we wspólnych gospodarstwach domowych osób z tej samej generacji, i potrafą same (przy ewentualnym niewielkim wsparciu najbliższych) sobie poradzić.” Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego - Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie kondycji polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów. Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią.

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to zapowiedź artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia. „U osób zmagających się z nietrzymaniem moczu częściej dochodzi do zakażeń dróg moczowych, owrzodzeń, niewydolności nerek.”

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii - Gdański Uniwersytet Medyczny, wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.

Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią̨ główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się też artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli.

Dla czytelników portali przedstawiamy wersję online kampanii.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze