Zaloguj
Reklama

„Cukrzyca. Wygrajmy razem!” - zbadaj się w Warszawie

Autorzy: Konkret PR, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Badanie glukometrem
Fot. ojoimages
Badanie glukometrem
(5)

W Szpitalu MSWiA w Warszawie trwa akcja profilaktyczna „Cukrzyca. WYGRAJMY RAZEM!”, skierowana do osób z grupy ryzyka – które mają więcej niż 45 lat, cierpią na nadciśnienie lub choroby serca oraz walczą z utrzymaniem wagi.

Reklama

Ocenia się, że w Polsce na cukrzycę choruje prawie 2 mln osób, duża część może nie wiedzieć o swojej chorobie. Jeśli nie podejmą leczenia, ich życiu grozi niebezpieczeństwo. W ramach akcji „Cukrzyca. WYGRAJMY RAZEM!” w Szpitalu MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie może przebadać sięjeszcze 100 osób. Zapraszamy dopokoju 53, I piętro ( naprzeciwko Centrum Osteoporozy).

W przypadku cukrzycy wiele osób będących w grupie ryzyka może nie być świadoma swojej choroby. Nasza akcja ma pokazać jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca”– powiedział Paweł Kruś, Przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”.

W badaniach jest używany test HbA1c, umożliwiający określenie poziomu hemoglobiny glikowanej w ciągu trzech miesięcy wstecz. Test można wykonać po posiłku. To nowość i znaczne ułatwienie w porównaniu do badań poziomu cukru we krwi, na które trzeba przychodzić na czczo.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze