Zaloguj
Reklama

III Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej

Autorzy: Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka
Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka
Fot. Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka
Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka
(0)

Osiągnięcia i wyzwania ośrodków medycyny rozrodu czyli trzecia edycja Sympozjum Szkoleniowego dla specjalistów w leczeniu niepłodności.

Reklama

Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej na stałe wpisało się w kalendarz jesiennych wydarzeń skierowanych do lekarzy ginekologów, endokrynologów oraz specjalistów IVF. Tegoroczna, trzecia już, edycja odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia będą osiągnięcia i wyzwania ośrodków leczenia niepłodności, natomiast w ramach poszczególnych sesji zostaną poruszone takie zagadnienia jak: stymulacja i indukcja jajeczkowania, niewydolność fazy lutealnej, leczenie chirurgiczne czy psychologiczne i prawne aspekty leczenia niepłodności. Gośćmi specjalnymi III Sympozjum będą m.in. Prof. Ch. Blockeel (Belgia), Prof. D. De Ziegler (Francja), Prof. M. Filicori (Włochy), Prof. J. Smitz (Belgia), Prof. G. Ptak (Włochy) i Prof. M. Montag.


Uczestnicy tegorocznej edycji, oprócz sesji wykładowych, wezmą udział także w panelach dyskusyjnych podejmujących m. in. zagadnienia dotyczące polskich doświadczeń klinik leczenia niepłodności, w tym standardy jakości w laboratoriach IVF i ich monitorowanie.


Program tegorocznego Sympozjum poświęcony jest nie tylko najbardziej aktualnym zagadnieniom z zakresu leczenia niepłodności, ale również praktycznym aspektom naszej codziennej pracy. Uczestnikom proponujemy udział w panelach dyskusyjnych na temat wyzwań, przed jakimi stoją zarówno ośrodki medycyny rozrodu, jak i gabinety ginekologiczne, porozmawiamy o ich osiągnięciach i obszarach do rozwoju szczególnie w kontekście ustawy, która będzie obowiązywać od 1 listopada. Ideą Sympozjum jest bowiem stworzenie przestrzeni do merytorycznej wymiany poglądów i nawiązania współpracy. Wierzymy, że wypracowane wnioski przełożą się bezpośrednio na zwiększenie poziomu opieki nad niepłodnymi parami.– powiedział prof. dr hab. Rafał Kurzawa, Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka.

Sympozjum Szkoleniowe wspierają merytorycznie czołowe stowarzyszenia aktywnie działające w obszarze podnoszenia standardów leczenia niepłodności w Polsce: Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologów Niepłodności. Podczas Wydarzenia odbędą się także: Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu oraz Walne Zgromadzenie Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Szczegółowe informacje nt. III Sympozjum Szkoleniowego dostępne na stronie: www.osrodekstudiow.pl.


Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka powstał z inicjatywy czołowych ekspertów medycyny rozrodu i endokrynologii ginekologicznej, w celu promocji profilaktyki płodności oraz podnoszenia standardów leczenia niepłodności w Polsce. Stworzenie przestrzeni, narzędzi wymiany wiedzy i doświadczeń dla lekarzy, pacjentów oraz opinii publicznej, pozwala nadawać nowe kierunki rozwoju medycynie rozrodu – zarówno w ujęciu naukowym jak i społecznym.


Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka działa we współpracy z Sekcją Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskim Towarzystwem Medycyny Rozrodu oraz Ogólnopolskim Centrum Badania, Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności.
Szczegółowe informacje nt. OSnPC dostępne są na stronie www.osrodekstudiow.pl

Patronami medialnymi Sympozjum są serwisy EdukacjaMedyczna.pl oraz ForumGinekologiczne.pl


Kontakt:
Marta Bujakiewicz
Biuro Prasowe Ośrodka Studiów nad Płodnością Człowieka
e: [email protected]
t: 664 125 433

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze