Zaloguj
Reklama

Już dziś w dzienniku Rzeczpospolita ukaże się dodatek „Zdrowie Kobiety”

Autorzy: Medical Media Solutions
Zdrowie kobiety
Fot. Medical Media Solutions
Zdrowie kobiety
(0)

Wydawnictwo Medical Media Solutions dedykuje czytelniczkom kolejną edycję projektu „Zdrowie Kobiety”, która ukazuje się 23 października. Partnerem medialnym kampanii został portal ForumGinekologiczne.pl.

Reklama

Dr n. med. Michał F. Kamiński oraz Dr n. med. Andrzej Nowakowski w edukacyjnym materiale zachęcają Polki do badań profilaktycznych w kierunku wykrycia nowotworów: raka szyjki macicy i raka piersi. Podkreślając rolę edukacji i wyjaśniają dlaczego warto wykonywać cytologię i mammografię. Wskazują dzięki temu zalety profilaktyki i profile kobiet, które szczególnie powinny skorzystać z Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Dla wielu kobiet poruszenie tematu suchości pochwy podczas wizyty u lekarza czy w aptece jest trudne. O komentarz na temat tego zagadnienia poprosiliśmy Prof. dr hab. n.med. Violettę Skrzypulec-Plinta oraz Dr Andrzeja Depko. Eksperci  podkreślili jak ważną rolę ma edukacja i łamanie tematów tabu, po to by ograniczyć te dolegliwości a co a tym idzie pozytywnie wpłynąć na jakość życia kobiet.

 

Na łamach projektu znajdziecie także materiał na temat Słodkich Mam, czyli programu edukacyjnego, który skutecznie wspiera kobiety, w tak ważnym dla nich momencie życia. Prof. Dr hab. Ewa Wender-Ożegowska wyjaśnia, dlaczego diagnoza cukrzycy u kobiety w ciąży wywołuje uzasadniony niepokój o zdrowie dziecka i matki i jak ważne jest dostarczenie kobietom niezbędnych informacji, oswojenie emocji oraz przygotowanie pacjentki do wizyty w poradni diabetologicznej. 

W publikacji znajduje się również artykuł na temat niepłodności. Okazuje się, że zagadnienie to stało się chorobą cywilizacyjną i społeczną, dlatego czytelnikom prezentujemy wskazówki dla par starających się o dziecko.

Polscy pacjenci, zmagający się ze stwardnieniem rozsianym nadal walczą o dostęp do nowoczesnego, refundowanego leczenia. Dlatego zaprosiliśmy do kampanii Prof. dr hab. n.med. Adama Stępienia z Kliniki Neurologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MON, który w wywiadzie, odpowiada dlaczego dostęp do różnorodnej gamy terapii oznacza, iż można będzie pomóc większej liczbie pacjentów. Jakie są największe zalety nowych leków doustnych, dostępnych już w wielu krajach na świecie, o które nadal walczą pacjenci w Polsce.

Na łamach projektu znajdziecie również wywiad z Anetą Łańcuchowską. Dietetyk podpowiada jak zapracowana kobieta powinna dbać o styl życia i dietę. Agnieszka Cegielska, prezenterka telewizyjna
związana z TVN, TVN 24 i TVN Meteo Active - została twarzą publikacji i opowiada nam na pytania jak o siebie dba podczas codziennej gonitwy. Polecamy Wam materiał zachęcający do dbania o swoje zdrowie, właśnie poprzez ruch. Program Obudź Swoje Ciało! oraz jego Lider Animatorki, które podjęły wyzwania mobilizowania Polaków do zmożonego ruchu inspirują do zmiany stylu życia uprawiania sportu.

Dla czytelników portalu publikacja dostępna jest online: http://tnij.org/zdrowiekobiety 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze