Zaloguj
Reklama

Kolczyki w miejscach intymnych - czy są szkodliwe?

Autorzy: Anna Piotrowska
Kolczyki
Fot. ojoimages
Kolczyki
(0)

Przekłuwanie uszu, nosa czy pępka jest obecnie zjawiskiem normalnym nie budzącym kontrowersji wśród społeczeństwa.

Reklama

Obecnie wiele gabinetów oferuje swoim klientom zabiegi takie jak przekłuwanie sutków, damskich i męskich stref intymnych. Można znaleźć coraz więcej zwolenników takiego piercingu.

Wiele osób zastanawia się czy takie zdobienie ciała jest szkodliwe. Musimy pamiętać, iż sutki, penis czy łechtaczka to miejsca bardzo wrażliwe. Źle wykonany zabieg może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Należy wtedy spodziewać się zakażeń, zapaleń, infekcji, obniżenia wrażliwości (penisa, sutków, łechtaczki) na bodźce seksualne.

Przed kilkoma laty brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania obejmujące 150 osób z piercingiem sutków oraz genitaliów. Wśród tych osób aż 66% z przekłutymi sutkami i 52% z przekłutymi miejscami intymnymi cierpiało na komplikacje zdrowotne. Przy sutkach pojawiła się nadmierna wrażliwość, podrażnienia skórne. W drugim przypadku również pojawiła się nadmierna wrażliwość oraz zmieniony strumień moczu.
Ciekawe jest to, iż mimo tych zaburzeń większość badanych była zadowolona ze swojego piercingu.

Ważne zasady jeżeli zdecydujesz się na piercing:

  1. Wybierz gabinet, który cieszy się dużą popularnością i doświadczeniem.
  2. Nie pozwól by zabieg taki wykonał twój „niedoświadczony kolega”.
  3. Piercer, którego wybierzesz powinien mieć bogatą galerię wykonanych zabiegów.
  4. Dowiedz się z jakiego materiału piercer kłuje i zakłada kolczyki ( wybieraj wyłącznie tytan i bioplast ponieważ stal chirurgiczna może wywołać alergię)
  5. Zwróć uwagę na sterylność. Dopiero przed zabiegiem piercer powinien rozpakować przy tobie akcesoria.
  6. Pamiętaj, że tylko pistoletem mogą zostać przebite wyłączne płatki uszu!

Decyzja o piercingu w miejscu intymnym jest indywidualną sprawą.  Jednak przed zabiegiem partnerzy powinni zastanowić się nad potencjalnym zagrożeniem. Jeżeli przekłucie wykonamy w odpowiednim gabinecie, użyte zostaną sterylne akcesoria, będziemy stosować odpowiednią pielęgnację i na czas gojenia zastosujemy wstrzemięźliwość seksualną nie powinny się pojawić żadne komplikacje.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze