Zaloguj
Reklama

Trzy czwarte kobiet nie zna budowy pochwy

Autorzy: Informacja prasowa: Bayer HealthCare
Jajniki
Fot. Pantherstock
Jajniki
(0)

Zaledwie co czwarta kobieta w wieku 20-29 lat zna fakty na temat seksu i antykoncepcji(2).

Reklama

Badanie „The Truth Report” zostało przeprowadzone w 2015 roku na zlecenie firmy Bayer HealthCare w celu zwrócenia uwagi na panujące wśród dwudziestolatek w Europie i Kanadzie mity dotyczące seksu i antykoncepcji oraz lepszego poznania czynników sprzyjających ich rozpowszechnianiu. Wyniki badania wskazują na znaczny brak wiedzy kobiet na temat własnego ciała i długoterminowych metod antykoncepcji (LAC), które należą do najskuteczniejszych sposobów zapobiegania ciąży.

  • 73% kobiet nie zna budowy własnej waginy(1).
  • Co dziesiąta badana przedstawicielka pokolenia milenijnego stosująca antykoncepcję uważa, że w czasie miesiączki nie można zajść w ciążę(1).
  • 17% kobiet stosujących antykoncepcję błędnie zakłada, że stosowanie metod długoterminowych może spowodować zmianę sylwetki(1).

 

Badanie «The Truth Report» z 2015 r. wskazuje na rozbieżność między szerokim dostępem do informacji a rzeczywistą wiedzą na temat seksu i antykoncepcji. Wyniki pokazują, że mity i błędne przekonania są utrwalane za pośrednictwem Internetu i mediów społecznościowych, powodując, że decyzje są podejmowane na podstawie nieprawdziwych informacji, a nie faktów.

(1) Badanie „The Truth Report” przeprowadzone na zlecenie Bayer HealthCare przez firmę Censuswide w kwietniu i maju 2015 r.

(2) Badanie „The Truth Report” przeprowadzone na zlecenie Bayer HealthCare przez firmę Censuswide w kwietniu i maju 2015 r.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze