Zaloguj
Reklama

Uro-Vaxom już nie będzie leczyć pacjentów!

Tabletki
Fot. panthermedia
Tabletki
(0)

Uro-Vaxom, preparat medyczny stosowany w urologii przy nawracających bądź przewlekłych zakażeniach dróg moczowych, którego substancję czynną stanowi Vaccinum Escherichiae coli extractum (wyciąg z Escherichia coli), został decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego wycofany ze sprzedaży na terenie Polski.

Reklama

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego, którym jest OM PHARMA S.A. z siedzibą w Lizbonie, o wyłączenie z obrotu wyżej wymienionego leku. W zgłoszeniu podmiotu odpowiedzialnego znalazły się informacje dotyczące wad o charakterze jakościowym w jednej z serii medykamentu. Uro-Vaxom, wedle zapewnień podmiotu odpowiedzialnego, nie spełnia wymogów związanych z zawartością białka w preparacie.

Główny Inspektor Farmaceutyczny mając na uwadze dobro pacjentów, przychylił się do wniosku OM PHARMY S.A. z siedzibą w Lizbonie, a reprezentowaną w Polsce przez Qpharma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Oto seria produktu leczniczego Uro-Vaxom, 6 mg liofilizowanego lizatu Escherichia coli, kapsułki twarde, 30 kapsułek:

  • numer serii: 1400245, data ważności: 08.2019

Więcej informacji można uzyskać, odwiedzając: https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1339,Decyzja-Nr-114WC2018.html.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze