Zaloguj
Reklama

Wielkie publiczne odchudzanie japońskich wiceministrów zdrowia

Wielkie publiczne odchudzanie japońskich wiceministrów zdrowia
Fot. ojoimages
(0)
Dwa japońscy wiceministrowie zdrowia – Keizo Takemi i Noritoshi Ishida postanowili włączyć się do Publicznego Programu Walki z Otyłością w Japonii. Zamierzają sami dać przykład społeczeństwu, że należy zadbać o swoją wagę i już przeszli na odpowiednią dietę, która pozwoli im zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
 
Reklama

Japońscy wiceministrowie o efektach swej akcji informować będą na specjalnym blogu tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, gdzie można zobaczyć ich obnażone brzuchy. Oczywiście, z dnia na dzień fotografie mają pokazywać odpowiednią redukcję tkanki tłuszczowej.  

Obaj politycy mają obecnie po 55 lat, ważą 84 (Takemi) i 88 kg (Ishida), a w talii mierzą odpowiednio 100,5 i 101,5 cm. Efektem diety ma być u nich obniżenie masy ciała o 5 i 6 kg. Oprócz tego Ishida zobowiązał się do codziennego 10 minutowego spaceru oraz chodzenia po schodach zamiast korzystania z wind. Postanowił też ograniczyć spożycie piwa. Przez najbliższe 6 miesięcy będzie pił codziennie tylko 1 puszkę.  

Kampania społeczna na rzecz walki z otyłością w Japonii rozpoczęła się w momencie, gdy 20 mln Japończyków, to jest 1/6 społeczeństwa jest zagrożonych lub cierpi już na otyłość. Jej skutkiem jest zaburzenie czynności metabolicznych. Mieszkańcy wysp źle się odżywiają, nie zażywają też zbyt wiele ruchu w każdym dniu.

 „Pokonanie zaburzeń metabolizmu jest ważnym etapem na drodze do zmniejszenia ryzyka cukrzycy, która jest coraz powszechniejsza w Japonii. Chcę jednak przekazać następujące przesłanie: jeśli Takemi może, to każdy może” – powiedział Noritoshi Ishida, japoński wiceminister zdrowia.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Wirtualna Polska

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze