Zaloguj
Reklama

Poznaj naturalne sposoby na podwyższenie poziomu libido!

Problemy łóżkowe u młodych ludzi
Fot. pantherstock
Problemy łóżkowe u młodych ludzi
(5)

Czy bez użycia środków farmakologicznych da się podnieść libido? Oczywiście, że tak! Przeczytaj, jak w sposób naturalny zwiększyć ochotę na seks.

Reklama

Libido to popęd seksualny. U każdego człowieka libido jest inne, nie ma wytyczonych ram, jak powinno ono wyglądać. Decydujące są tutaj indywidualne odczucia i to, czy taka, a nie inna ilość seksu nam wystarcza. Niestety czasem zdarza się, że w dotąd udane życie intymne wkrada się dysonans w postaci braku ochoty na zbliżenie z partnerem i nie jest to sporadyczny przypadek. Po prostu odkrywamy, że seks przestał nas już interesować.

Ważne! Przeprowadzone badania wykazały, że ochoty na regularny seks nie ma ponad 30% kobiet i około 15% mężczyzn.

Co zrobić, by seks na powrót stał się dla nas ważną częścią życia? Oto kilka porad.

Wyśpij się

Przewlekłe zmęczenie ma znaczący wpływ na popęd seksualny. Zadbaj o aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.

Seks lubi sport

Podczas ćwiczeń w organizmie wydzielają się endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które pozbywają się uczucia niepokoju i redukują stres – czynników mających wpływ na poziom libido.  

Seks w planach dnia

Umów się z partnerem na wieczorne sam na sam. Już samo planowanie intymnego spotkania podniesie ciśnienie, a czas oczekiwania i myśli błądzące wokół seksu spotęgują podniecenie.

Naturalne afrodyzjaki

Wystarczy do swojego jadłospisu włączyć kilka produktów, by uregulować życie seksualne. Jedz czekoladę, migdały, banany, truskawki, seler oraz ostrygi.

fot. panthermedia

Stosuj w kuchni przyprawy

Odpowiednio doprawione dania skutecznie zachęcą do uciech cielesnych. Warto stosować imbir i cynamon (rozgrzewa, poprawia krążenie). Bazylia (pobudza zmysły). Szafran (wzmaga pożądanie kobiet). Papryczka chili (rozgrzewa, pobudza, poprawia nastrój) oraz gałka muszkatołowa (zawarta w niej mirystycyna stanowi podstawę przy produkcji metylenodioksymetamfetaminy, o działaniu silnie euforycznym, stosowanej jako afrodyzjak). Ponadto: goździk, kminek, anyżek, kardamon, wanilia oraz kolendra.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Cabot S.: Większy apetyt na seks. Warszawa 2012.

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze