Zaloguj
Reklama

Poznaj naturalne sposoby na podwyższenie poziomu libido!

Problemy łóżkowe u młodych ludzi
Fot. pantherstock
Problemy łóżkowe u młodych ludzi
(5)

Czy bez użycia środków farmakologicznych da się podnieść libido? Oczywiście, że tak! Przeczytaj, jak w sposób naturalny zwiększyć ochotę na seks.

Reklama

Spis treści:

 1. Wyśpij się 
 2. Seks lubi sport
 3. Seks w planach dnia
 4. Naturalne afrodyzjaki
 5. Stosuj w kuchni przyprawy
 6. Odkryj partnera na nowo
 7. Zrezygnuj z używek
 8. Odpowiednia atmosfera w sypialni
 9. Sypialnia nie dla dzieci 
 10. Spadek libido a zdrowie

Libido to popęd seksualny. U każdego człowieka libido jest inne, nie ma wytyczonych ram, jak powinno ono wyglądać. Decydujące są tutaj indywidualne odczucia i to, czy taka, a nie inna ilość seksu nam wystarcza. Niestety czasem zdarza się, że w dotąd udane życie intymne wkrada się dysonans w postaci braku ochoty na zbliżenie z partnerem i nie jest to sporadyczny przypadek. Po prostu odkrywamy, że seks przestał nas już interesować.

Ważne! Przeprowadzone badania wykazały, że ochoty na regularny seks nie ma ponad 30% kobiet i około 15% mężczyzn.

Co zrobić, by seks na powrót stał się dla nas ważną częścią życia? Oto kilka porad.

Wyśpij się 

Przewlekłe zmęczenie ma znaczący wpływ na popęd seksualny. Zadbaj o aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.

Seks lubi sport 

Podczas ćwiczeń w organizmie wydzielają się endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które pozbywają się uczucia niepokoju i redukują stres – czynników mających wpływ na poziom libido.  

Seks w planach dnia 

Umów się z partnerem na wieczorne sam na sam. Już samo planowanie intymnego spotkania podniesie ciśnienie, a czas oczekiwania i myśli błądzące wokół seksu spotęgują podniecenie.

Naturalne afrodyzjaki 

Wystarczy do swojego jadłospisu włączyć kilka produktów, by uregulować życie seksualne. Jedz czekoladę, migdały, banany, truskawki, seler oraz ostrygi.

Szczęśliwa para, fot. panthermedia

Stosuj w kuchni przyprawy 

Odpowiednio doprawione dania skutecznie zachęcą do uciech cielesnych. Warto stosować imbir i cynamon (rozgrzewa, poprawia krążenie). Bazylia (pobudza zmysły). Szafran (wzmaga pożądanie kobiet). Papryczka chili (rozgrzewa, pobudza, poprawia nastrój) oraz gałka muszkatołowa (zawarta w niej mirystycyna stanowi podstawę przy produkcji metylenodioksymetamfetaminy, o działaniu silnie euforycznym, stosowanej jako afrodyzjak). Ponadto: goździk, kminek, anyżek, kardamon, wanilia oraz kolendra.

Odkryj partnera na nowo 

Codzienna rutyna skutecznie gasi płomień pożądania. Wybierz się z partnerem do teatru, kina, na kolację – to pozwoli odkryć ci go na nowo.

Zrezygnuj z używek 

Jeśli do tej pory paliłaś, skończ z tym. Palenie papierosów negatywnie wpływa na przepływ krwi do narządów rodnych.

Odpowiednia atmosfera w sypialni 

Wystrój, oświetlenie, zapach – to też wpływa na poziom libido. Spraw, by w sypialni unosił się zmysłowy nastrój. Warto używać olejków eterycznych, za najskuteczniejsze afrodyzjaki uważa się aromaty z jaśminu, drzewa sandałowego, pomarańczy, lawendy oraz magnolii i paczuli. 

Sypialnia nie dla dzieci 

Sypialnia to azyl twój i partnera, nie wpuszczaj tutaj dzieci.

Spadek libido a zdrowie 

Bardzo często spadek popędu seksualnego jest wynikiem zażywanych leków (m.in. na depresję, nadciśnienie). Obniżenie libido może także zwiastować chorobę. Jeżeli zauważyłaś wzrost masy ciała, suchość skóry, a do tego jesteś ciągle zmęczona, może to być problemem z tarczycą. Spadek libido występuje w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonów. Zmniejsza się także, gdy w organizmie kobiety jest za dużo prolaktyny (wysokie stężenie tego hormonu występuje m.in. u karmiących matek, aby zbyt szybko nie doszło do kolejnej ciąży). Czynnikiem, który wpływa na wzrost prolaktyny, jest także przewlekły stres.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

 • Cabot S.: Większy apetyt na seks. Warszawa 2012.

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze