Zaloguj
Reklama

Poznaj naturalne sposoby na podwyższenie poziomu libido!

Poznaj naturalne sposoby na podwyższenie poziomu libido!
Fot. pantherstock
(5)

Czy bez użycia środków farmakologicznych da się podnieść libido? Oczywiście, że tak! Przeczytaj, jak w sposób naturalny zwiększyć ochotę na seks.

Reklama

Libido to popęd seksualny. U każdego człowieka libido jest inne, nie ma wytyczonych ram, jak powinno ono wyglądać. Decydujące są tutaj indywidualne odczucia i to, czy taka, a nie inna ilość seksu nam wystarcza. Niestety czasem zdarza się, że w dotąd udane życie intymne wkrada się dysonans w postaci braku ochoty na zbliżenie z partnerem i nie jest to sporadyczny przypadek. Po prostu odkrywamy, że seks przestał nas już interesować.

Ważne! Przeprowadzone badania wykazały, że ochoty na regularny seks nie ma ponad 30% kobiet i około 15% mężczyzn.

Co zrobić, by seks na powrót stał się dla nas ważną częścią życia? Oto kilka porad.

Wyśpij się

Przewlekłe zmęczenie ma znaczący wpływ na popęd seksualny. Zadbaj o aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.

Seks lubi sport

Podczas ćwiczeń w organizmie wydzielają się endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które pozbywają się uczucia niepokoju i redukują stres – czynników mających wpływ na poziom libido.  

Seks w planach dnia

Umów się z partnerem na wieczorne sam na sam. Już samo planowanie intymnego spotkania podniesie ciśnienie, a czas oczekiwania i myśli błądzące wokół seksu spotęgują podniecenie.

Naturalne afrodyzjaki

Wystarczy do swojego jadłospisu włączyć kilka produktów, by uregulować życie seksualne. Jedz czekoladę, migdały, banany, truskawki, seler oraz ostrygi.

fot. panthermedia

Stosuj w kuchni przyprawy

Odpowiednio doprawione dania skutecznie zachęcą do uciech cielesnych. Warto stosować imbir i cynamon (rozgrzewa, poprawia krążenie). Bazylia (pobudza zmysły). Szafran (wzmaga pożądanie kobiet). Papryczka chili (rozgrzewa, pobudza, poprawia nastrój) oraz gałka muszkatołowa (zawarta w niej mirystycyna stanowi podstawę przy produkcji metylenodioksymetamfetaminy, o działaniu silnie euforycznym, stosowanej jako afrodyzjak). Ponadto: goździk, kminek, anyżek, kardamon, wanilia oraz kolendra.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Cabot S.: Większy apetyt na seks. Warszawa 2012.

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze