Zaloguj
Reklama

Poród

Przeglądaj w kategorii Poród:
Reklama

Poród to temat wzbudzający u ciężarnych wiele emocji. Są dwie możliwości urodzenia dziecka: drogami natury lub drogą cięcia cesarskiego. Każdy sposób ukończenia ciąży ma swoje wskazania i przeciwwskazania.

Niebezpieczna moda na cięcie cesarskie wynika głównie z niewiedzy pacjentek. Forum zachęca wszystkie Panie do próby porodu drogami natury, uwzględniając wskazania do cięcia cesarskiego. Pamiętaj, że to lekarz prowadzący nadzór nad porodem decyduje o sposobie ukończenia ciąży. Lekarzowi i Położnym zależy na zdrowiu Twoim i Twojego dziecka. Decyzje podejmowane przez lekarza i położną wynikają z wiedzy i doświadczenia.

Połóg to trochę zapomniany termin i niezwykle bagatelizowany przez same Panie. Odgrywa on szalenie istotną rolę w życiu każdej świeżo upieczonej mamy. To czas powrotu ciała do stanu sprzed ciąży, to czas karmienia, wreszcie to czas nawiązywania silnej relacji między mamą a noworodkiem.

To czas bardzo trudny, stawiający wyzwania każdego dnia, o każdej godzinie i każdej minucie, w dzień i w nocy.  Nagły spadek poziomu hormonów często wywołuje labilność nastroju - od śmiechu w płacz, złe samopoczucie, przygnębienie,  aż do epizodów depresji poporodowej. Pamiętaj! Ten stan przemija! Bardzo ważną rolę w tym okresie odgrywa partner. Świadomość członków najbliższej rodziny pozwala należycie wspierać mamy w tej nowej i nad wyraz trudnej sytuacji.

Przeczytaj o połogu, a łatwiej będzie Ci wejść w nową rolę życiową i cieszyć się każdą chwilą, nie zapominając przy tym o sobie.