Zaloguj
Reklama

Infekcje

Przeglądaj w kategorii Infekcje:
Reklama

Zdrowie intymne to sfera, która powinna cieszyć się zainteresowaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ ma wpływ na wiele ważnych czynników. Utrzymywanie w dobrej kondycji miejsc wrażliwych, a także ich odpowiednia higiena i pielęgnacja to gwarancja komfortu oraz lepszego samopoczucia. Właściwe dbanie o obszary intymne znacząco zwiększa szansę na zabezpieczenie się przed infekcjami intymnymi o najróżniejszym podłożu (infekcje grzybicze, infekcje bakteryjne), które mogą zostać nabyte przez kobiety bądź mężczyzn między innymi na drodze leczonych chorób, niewłaściwego odżywiania się czy w końcu wskutek przygodnych kontaktów seksualnych.

Infekcje grzybicze to problem dotykający nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Te dolegliwości często stanowią smutne następstwo nie dość właściwej pielęgnacji i higieny intymnej. Działania profilaktyczne i terapeutyczne dotyczące infekcji powinny być traktowane jako fundamentalne, ponieważ infekcje grzybicze nie przyczyniają się jedynie do odczuwania dyskomfortu i gorszego samopoczucia. Infekcje intymne istotnie wpływają na aspekt emocjonalno-seksualny oraz powodują obniżenie płodności.

Nieprawidłowościami, które najczęściej dotykają kobiet, są grzybice pochwy. Jednym z głównych objawów jest nieprzyjemny zapach z pochwy oraz świąd pochwy. Z kolei mężczyźni muszą czasem zmierzyć infekcją w postaci kandydozy (grzybicy) penisa. Obydwie przypadłości manifestują się poprzez różne objawy: od odczuwania świądu i suchości poprzez ból narządów płciowych podczas stosunku seksualnego czy problemy z oddawaniem moczu.

W tym dziale piszemy o zdrowiu intymnym i infekcjach intymnych (infekcje grzybicze, infekcje bakteryjne). Dowiesz się też czym jest HPV, jak odróżnić infekcję grzybiczą od bakteryjnej oraz jak powinna wyglądać prawidłowa higiena intymna?